MP Juniorów. Chemik Bydgoszcz idzie jak burza

Dziś Chemik wygraną z Tempem Olsztyn zapewnił sobie awans do półfinału.
Dziś Chemik wygraną z Tempem Olsztyn zapewnił sobie awans do półfinału. Jarosław Pruss
Juniorzy Chemika Bydgoszcz jak na razie wykorzystują atut własnej hali. Po dwóch dniach turnieju finałowego mistrzostw Polski mają na koncie dwa zwycięstwa po 3:0 i zapewniony awans do strefy medalowej.

Chemik Bydgoszcz-UKS Tempo-25 Olsztyn

Finałowy turniej od środy rozgrywany jest w hali sportowej Zespołu Szkół nr 9 przy ul. Cichej w Bydgoszczy. Wczoraj w samo południe, na inaugurację rozgrywek w grupie "B", Chemik zwyciężył Trefl Gdańsk SA 3:0 (13, 14, 23). Pierwsze dwa sety to całkowita dominacja gospodarzy. W trzecim przebudzili się gdańszczanie. Mecz stał się bardziej wyrównany, choć to chemicy cały czas prowadzili. Jednak nie potrafili zbudować większej przewagi niż trzy "oczka". Przy wyniku 20:17 Trefl zdołał doprowadzić do nerwowej końcówki, ale w niej więcej zimnej krwi zachowali bydgoszczanie. A kropkę nad "i" postawił Michał Gorzeń, który po chwili został wybrany MVP meczu.
Chemik: Płomiński, Goss, Łyczak, Siwicki, Lesiuk, Gorzeń, Stysiał (libero) oraz Bobrowski.

Dziś, także w samo południe, Chemik pokonał UKS Tempo-25 Olsztyn 3:0 (18, 20, 23). Olsztynianie okazali się trudniejszym przeciwnikiem. Pierwszy set chemicy wygrali dość pewnie. Jednak drugi był już zacięty. Częściej na prowadzeniu byli podopieczni Tomasza Zaczka, ale przez chwilę wygrywało też Tempo (14:12). Dopiero przy 19:18 dobra zagrywka Jędrzeja Gossa dała trzypunktowe prowadzenie bydgoszczanom. Nie wypuścili oni już dobrego wyniku z rąk wygrywając tę partię 25:20. W 3. secie emocji było jeszcze więcej. Miejscowi grali nierówno. Potrafili sobie zbudować 2-3 punkty przewagi, by potem remisować lub przegrywać. Na szczęście w decydujących fragmentach także rywale się pogubili, a podobnie jak wczoraj mecz udanym atakiem zakończył Michał Gorzeń. Jednak tym razem tytuł MVP trafił do jego kolegi z drużyny Mateusza Siwickiego.
Chemik: Płomiński, Goss, Lesiuk, Gorzeń, Łyczak, Siwicki, Stysiał (libero) oraz Bobrowski, Szczucki-Kriese, Droszyński.

Jutro Chemik o godz. 12 zmierzy się ze Skrą Bełchatów. Będzie to mecz o 1. miejsce w grupie "B", a dla bełchatowian także pojedynek o być albo nie być w strefie medalowej.

Inne wyniki grupy "B": Skra Bełchatów - UKS Tempo-25 Olsztyn 2:3 (-23, -25, 16, 17, -12), Trefl Gdańsk - Skra Bełchatów 1:3 (-18, -22, 16, -19).

1. Chemik Bydgoszcz 2 4 6:0
2. Skra Bełchatów 2 3 5:4
3. UKS Tempo-25 Olsztyn 2 3 3:5
4. Trefl Gdańsk SA 2 2 1:6

Resovia potrzebuje seta

W grupie "A" zgodnie z przewidywaniami dominuje AKS V LO Resovia Rzeszów, która ma na koncie dwa zwycięstwa. Jednak jeszcze rzeszowianie nie są pewni gry w strefie medalowej. Brakuje im do niej jeszcze jednego wygranego seta.

Grupa "A": AKS V LO Resovia I Rzeszów - AZS UWM Olsztyn 3:0 (17, 13, 22), TS Volley Rybnik - Jastrzębski Węgiel II 3:0 (22, 18, 20), AZS UWM Olsztyn - Jastrzębski Węgiel II 0:3 (-21, -16, -16), AKS V LO Resovia Rzeszów I - TS Volley Rybnik 3:1 (-22, 13, 14, 21).

1. AKS Resovia I Rzeszów 2 4 6:1
2. Volley Rybnik 2 3 4:3
3. AT Jastrzębski Węgiel II 2 3 3:3
4. AZS UWM Olsztyn 2 2 0:6