Adam Szczęśniak
MUKS WSG Supravis Bydgoszcz zdobył w Żyrardowie brązowy medal mistrzostw Polski kadetek (U-16). MUKS Bydgoszcz
O wyczynach podopiecznych trenerów Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego informowaliśmy na bieżąco.

W piątek nieoczekiwanie GTK Gdynia przegrał z WKK Wrocław i to ekipa znad morza była rywalem bydgoszczanek w półfinale. Po raz kolejny oba zespoły stoczyły zacięty bój. Do przerwy gdynianki prowadziły 4 pkt., po przerwie MUKS objął prowadzenie, ale błędy w końcówce spowodowały, że na 21 sek. przed końcem GTK wyszedł na 53:51 i nie oddał wygranej. Papiernik zdobyła 13 pkt., a po 12 dorzuciły Gwizdała i Szymańska.

Przeczytaj także: MUKS WSG Supravis Bydgoszcz w półfinale mistrzostw Polski
Na sportowej złości MUKS pokonał WKK w meczu o brąz. Nasze dziewczyny do przerwy odskoczyły na 16 pkt., a po przerwie powiększyły przewagę do 69:50. Znów dobre zawody zagrała Gwizdała (27, 6 zb., 4 prz.), a 12 i 8 zb. dorzuciła Magdalena Błysz. Mistrzem Polski została Trójka, która pokonała GTK 62:47. W najlepszej "5" znalazła się Gwizdała. Ona i Papiernik zostały powołane do reprezentacji Polski do lat 16.

Więcej (w tym zdjęcie i skład zespołu) we wtorkowej "Gazecie Pomorskiej" - wydanie bydgoskie.