https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum w Brodnicy i piknik naukowy

Bogumił Drogorób
Udział w pikniku naukowym Radia BIS wpisuje  się część zadań edukacyjnych, które  kierownictwo Muzeum w Brodnicy kładzie duży  nacisk. W piwnicach zamkowych o historii  zamku opowiada młodym słuchaczom  Aleksandra Kurek.
Udział w pikniku naukowym Radia BIS wpisuje się część zadań edukacyjnych, które kierownictwo Muzeum w Brodnicy kładzie duży nacisk. W piwnicach zamkowych o historii zamku opowiada młodym słuchaczom Aleksandra Kurek. Bogumił Drogorób
Piknik może być także naukowy, o czym przypomina co roku Radio Bis. Z zaproszenia korzystają także brodniccy muzealnicy.

Już po raz trzeci Muzeum w Brodnicy zostało zaproszone do udziału w Międzynarodowym Pikniku Naukowym, organizowanym w Warszawie przez Polskie Radio BIS. Piknik, który odbył się 3 czerwca w samym centrum stolicy, był największą tego typu imprezą w Europie. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu wystawców wśród, których spotkać można było m.in. instytuty naukowe, uczelnie, instytucje kultury i sztuki, które pokazały w przystępny sposób ciekawostki naukowe z różnych dziedzin.

Brodniccy muzealnicy zaprezentowali na Pikniku rekonstrukcje osady mezolitycznych myśliwych z Mszana.

Działający przy muzeum Krąg Rycerzy Zamku Brodnickiego również zaprezentował się na warszawskim Pikniku. Występując z pokazem walk, uzbrojenia zebrał wiele braw, podobnie jak zespół tańca dawnego, który zobaczyliśmy na głównej scenie w tańcach średniowiecznych.

Warto przypomnieć, że brodnickie muzeum za przygotowaną ekspozycję na Pikniku Naukowym w 2005 i 2004 roku zdobyło olbrzymie uznanie organizatorów imprezy i publiczności, otrzymując I i II nagrodę w konkursie na najciekawszy pokaz.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska