W galerii, w podziemiach pałacu wyeksponowano prace trzynastu artystów - instruktorów plastyki. Pochodzą z różnych stron województwa, każdy ma inną technikę tworzenia, ale łączy ich jedno - przekazują swoją wiedzę młodym ludziom. Wśród wystawiających znaleźli się artyści z powiatu żnińskiego - Eugeniusz Izdebski, prowadzący Pałucką Pracownię Rzeźby oraz Edward Maciejewski gąsawski plastyk.
Do Lubostronia swoje prace przywieźli też - Mariola Brucka ze świetlicy wiejskiej w Gzinie, Arleta Ciechanowska ze świeckiego ośrodka kultury, Maciej Jeliński i Alina Stefaniak z domu kultury w Szubinie, Elżbieta John-Józefowicz i Maciej Józefowicz z WOAK w Toruniu, prowadzący zajęcia w Grudziądzu, Ewa Miller i Waldemar Zyśk z MDK nr 5 w Bydgoszczy, Maria Nicewicz z WOAK w Toruniu, Barbara Różniak, instruktorka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sępólnie oraz Teresa Warian-Ostrowska z Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku.
Wystawa wyróżnieniem
Wybór instruktorów biorących udział w wystawie nie jest przypadkowy. Wszyscy przesyłają prace swoich podopiecznych na przegląd plastycznej twórczości dziecka, który organizuje Wojewódzki Ośrodek Kultury.
- Analizujemy prace, zaproponowane nam przez instruktorów - mówi Bożena Januszewska, z WOK. - _Na tej podstawie proponujemy im zaprezentowanie własnej twórczości. Ci, których prace wystawiamy zostają wyróżnieni dyplomem i skromną nagrodą pieniężną.
_Prace instruktorów można oglądać w Lubostroniu do 23 stycznia.
Coś dla ucha...
Wystawie towarzyszyło jeszcze jedno wydarzenie kulturalne - koncert pałacowy. Tym razem wystąpił przy fortepianie Marcin Sikorski, któremu na skrzypcach akompaniowali Bolesław Siarkiewicz i Elżbieta Tokarska. W repertuarze znalazły się utwory dwudziestowiecznych kompozytorów oraz muzyka filmowa.
