Zamknij

Gazeta Pomorska

Muzykoterapia dla seniorów w Kikole - muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale i zdrowie poprawia [zdjęcia]

Ośrodek Kultury Gminy Kikół zaproponował  seniorom z gminy udział w bezpłatnych  zajęciach muzykoterapii. Odbywają się one od jesieni ubiegłego roku

Małgorzata Chojnicka

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/18] Następne

Ośrodek Kultury Gminy Kikół zaproponował seniorom z gminy udział w bezpłatnych zajęciach muzykoterapii. Odbywają się one od jesieni ubiegłego roku i cieszą się dużym zainteresowaniem. To nowość, która starszym mieszkańcom przypadła do gustu. Nic dziwnego, bo przecież muzyka wyjątkowo korzystnie wpływa na ludzkie zdrowie. Podczas zajęć, które prowadzi Maja Wlazły z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, znalazło się wiele ćwiczeń na poprawę koordynacji ruchowej. Chodzi po prostu o to, aby zaktywizować pracę obydwu półkul mózgowych. Istnieje wiele prostych ćwiczeń, które z powodzeniem można wykonywać w domu. Jednak trzeba je najpierw poznać i przećwiczyć.
- Przygodę z muzykoterapią rozpoczęłam od seniorów, bo często się o nich zapomina – kontynuuje Maja Wlazły. – Wszelkie ćwiczenia rytmiczne prowadzi się zazwyczaj z myślą o dzieciach, a spotkania z muzyką są ważne dla ludzi w każdym wieku. Podczas zajęć gram też na handpanach. To bardzo wdzięczne instrumenty perkusyjne. Muszę powiedzieć, że wszyscy dobrze się bawimy i to jest najważniejsze.
Podczas zajęć jest mnóstwo śmiechu i o to chodzi, by przyjemnie spędzić czas!

Więcej w "Tygodniku Lipnowskim".

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy