Myślak i Oleksińska triumfatorami półmaratonu Mondi

Piotr Myślak jako pierwszy, z dużą przewagą nad konkurentami, pokonał trasę półmaratonu Sławomir Wojciechowski
81 zawodników i zawodniczek ukończyło tegoroczny Półmaraton Mondi Chełmno-Świecie. Wśród panów pierwszy na mecie zameldował się świecianin Piotr Myślak, a pań chełmnianka Katarzyna Oleksińska.

Półmaraton Mondi Chełmno - Świecie (trasa)

W porównaniu z ubiegłym rokiem zabrakło "zawodowców" zza wschodniej granicy. Wystartowali tylko Polacy. Co cieszy sporą część stanowili mieszkańcy gmin Świecie i Chełmno. Poza tym na starcie zameldowali się biegacze m.in. z Torunia, Brodnicy, Gdyni, Gdańska, Elblaga, Starogardu i Krakowa. Trasa liczyła 20,7 km. Najszybciej pokonał ją Piotr Myślak ze Świecia, który uzyskał czas 1:15;39. Drugi na mecie zameldował się Roman Strupowski ze Stolna - 1:20;12, a trzeci Paweł Kopertowicz (Fabryka Papieru kaczor Szamocin) - 1:20;40.

Wśród kobiet (startowało 11 zawodniczek) najlepsza okazała się Katarzyna Oleksińska z Chełmna z czasem 1:40;51. Drugie miejsce zajęła nauczyciela wychowania fizycznego z SP 1 Świecie Edyta Jakubowska-Olech - 1:41;19, a trzecie Monika Szrajda z Bydgoszcz - 1:42;38.

Wyniki "Open"

Mężczyźni: 1. Piotr Myślak (Drużyna Szpiku Świecie), 2. Roman Strupowski (Stolno), 3. Paweł Kopertowicz (Fabryka Papieru Kaczor Szamocin), 4. Piotr Janowski (TKKF Chełmno), 5. Marek Jaworski (Toruń), 6. Patryk Szewczuk (Świecie), 7. Jarosław Prokopiuk (Biegamyrazem.pl Gdynia), 8. Andrzej Jaranowski (Brodnica), 9. Klaudiusz Walendziak (Jeżewo), 10. Łukasz Kruk (Tarpan Chełmno/TKSON), 11. Piotr Czacharowski (Toruń).
Kobiety: 1. Katarzyna Oleksińska (Chełmno), 2. Edyta jakubowska-Olech (Świecie), 3. Monika Szrajda (Bydgoszcz), 4. Kamila Knut (Starogard), 5. Monika Podolska (Bydgoszcz), 6. Honorata Nędzusiak (Aleksandrów Kuj.), 7. Iwona Kwiatkowska (Elbażant Elbląg), 8. Anna Czarnecka (Biegamyrazem.pl Gdynia), 9. Halina Igłowska (Błyskawica Toruń), 10. Małgorzata Grinberg (Husky Gdynia), 11. Jolanta Szurgot (Koło).
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Rozdano też nagrody w kategoriach "open" oraz wiekowych.