Prezesowi Piotrowi Rozwadowskiemu i wiceprezesowi Grzegorzowi Brożkowi właśnie kończą się 5-letnie kadencje.
Dlatego rada nadzorcza spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu ogłosiła konkurs na oba te stanowiska. Kandydaci mogą zgłaszać się do 24 kwietnia.
Wiedza na temat spółki i doświadczenie
Prezesi MPO muszą mieć wyższe wykształcenie (najlepiej ekonomiczne, prawne lub związane z zarządzaniem). Preferowane są także studia podyplomowe lub II stopnia z zakresu ochrony środowiska lub systemów zarządzania środowiskiem.
Szefowie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania powinni także legitymować się doświadczeniem zawodowym, w tym na kierowniczych stanowiskach oraz wiedzą na temat spółki i jej działalności. W ogłoszeniu konkursowym jako pożądaną określono znajomość języka angielskiego (w mowie), za to jako niezbędne - dobre zdrowie i umiejętności szybkiego podejmowania decyzji oraz kierowania zespołem.
- Ogłoszenie konkursu wynika z zakończenia 5-letniej kadencji obecnego zarządu spółki - zaznacza Magdalena Krzyżanowska, rzecznik MPO w Toruniu.
Dodajmy, że stanowiska prezesów MPO wiążą się z dużą odpowiedzialnością, ale i solidnymi zarobkami. Prezes Piotr Rozwadowski, jak czytamy w jego ostatnim oświadczeniu majątkowym, w 2015 roku zarobił ponad 144 tysiące złotych. Jego zastępca Grzegorz Brożek natomiast - ponad 118 tysięcy złotych.
Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by obaj prezesi wystartowali w konkursie. Identycznie uczynić mogą kandydaci z zewnątrz. Wszystkich oceniać ma komisja konkursowa pod przewodnictwem wiceprezydenta miasta Zbigniewa Fiderewicza.
Na prezesa MZK czeka niezła pensja
Rewolucja natomiast na pewno zajdzie w Miejskim Zakładzie Komunikacji. Janusz Szymański, dotychczasowy prezes tej spółki, odchodzi na emeryturę i jego miejsce zajmie ktoś inny. Kandydaci mogli zgłaszać się do 15 marca.
- Zgłosiło się 11 osób. 9 spełniło wymogi formalne. W tym gronie jest 8 mężczyzn i jedna kobieta - zdradza Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prezydenta miasta.
Przypomnijmy, że od kandydatów rada nadzorcza MZK oczekuje między innymi: wykształcenia wyższego (może być uzyskane za granicą) w kierunku ekonomicznym, prawnym lub technicznym oraz tytułu MBA, kwalifikacji w zarządzaniu finansami i/lub ekonomii transportu. Oczywiście niezbędne jest doświadczenie w zarządzaniu.
Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji, oprócz wyzwań i nielekkiej pracy, także liczyć może na dobre zarobki. Obecny prezes w ubiegłym roku wykazał ponad 126 tys. zł dochodu z tego źródła.
INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.
