Spis treści
Fuzja otwiera nowe możliwości wzmacniania pozycji Grupy Colian na rynku rodzimym i w Europie, a także znacząco zwiększa skalę jej działalności - pochwaliła się spółka na swojej stronie internetowej.
Co Colian produkuje w Bydgoszczy?
Przypomnijmy, w 2024 roku Grupa Colian świętowała jubileusz 20-lecia włączenia bydgoskiej Jutrzenki – zakładu z długoletnią tradycją cukierniczą w produkcji ciastek, wafli i żelków – w struktury organizacji. Decyzja ta zapoczątkowała rozwój firmy w segmencie słodyczy i na przestrzeni lat przyniosła ponad ośmiokrotny wzrost przychodów.
Colian jest dzisiaj jednym z czołowych graczy na polskim rynku słodyczy; w portfolio posiada 10 marek słodkich, takich jak: Jutrzenka, Jeżyki, Familijne, Akuku!, Goplana, Grześki, Solidarność, Śliwka Nałęczowska oraz brytyjska Elizabeth Shaw i irlandzka Lily O’Brien’s. W ramach dywizji kulinarno-napojowej z sukcesem rozwija brandy Oranżada Hellena i Appetita.
Aktualnie w Bydgoszczy produkowane są m.in.
wafle Familijne,
ciastka Jeżyki,
a także herbatniki Petit Beurre,
bakalie w czekoladzie
i galaretki Mella.
Prezes Grupy Colian: "Potrzeby konsumentów rosną"
- Fuzja z Gubor Schokoladen jest zgodna ze strategią globalnego rozwoju Grupy Colian i tworzy doskonałe zaplecze do intensyfikacji działań obu firm na rynkach lokalnych i szeroko poza nimi - podkreśla Jan Kolański, prezes GC. - Połączenie zaawansowanych procesów pozwoli jeszcze lepiej odpowiadać na zwiększające się potrzeby klientów, dla których zróżnicowana i wysokiej jakości oferta stanowi podstawę efektywnej współpracy.
Gubor Schokoladen to znany producent czekolady
Gubor Schokoladen posiada ugruntowaną pozycję na rynku niemieckim, a dodatkowo jest też silnie obecny na rynku francuskim. Firma eksportuje swoje wyroby do 50 krajów – część z nich pokrywa się z eksportem Colian i dzięki temu oba podmioty wzmocnią swoje działania na tych rynkach. Równocześnie dalej będą realizowane dotychczasowe plany Colian w Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie spółka funkcjonuje już od ponad 7 lat.
Szczegóły transakcji?
Nowa struktura operacyjna obejmie dwanaście zakładów produkcyjnych, m.in. w Bydgoszczy, 4200 pracowników i roczną produkcję wynoszącą około 85 tys. ton słodyczy. Colian, jako główny partner, przejmie odpowiedzialność za strategiczne zarządzanie rozwojem oraz innowacjami i sprzedażą.
Szczegóły transakcji, zgodnie z zapisami kontraktu, nie będą podawane do wiadomości publicznej.
