Niestety, nie za sprawą kolejnej rzucającej na kolanach roli, lecz w związku z zawirowaniami w życiu prywatnym.
Jeszcze niedawno o Tomaszu Karolaku, którego masowa widownia doskonale zna m. in. z seriali "Kryminalni", "Dwie strony medalu" czy "Mamuśki", bez zmrużenia oka można było powiedzieć, że jest stały w uczuciach. Przez sześć lat był bowiem związany z aktorką Magdaleną Boczarską ("Tango z aniołem", "Dylematu 5"), którą poznał w czasie studiów w krakowskiej PWST. I to właśnie z nią planował założyć rodzinę. Tak przynajmniej deklarował publicznie.
Dziś wiadomo niemal w stu procentach, że związek Karolaka z Magdaleną Boczarską to już pieśń przeszłości. Powód? Popularny i rozchwytywany przez producentów aktor wdał się w romans z aktorką Violą Kołakowską, którą poznał na planie "Kryminalnych". Mało tego: wkrótce na świat przyjdzie ich wspólne dziecko!
Wieść niesie, że gdy Karolak dowiedział się, że zostanie ojcem, wcale nie planował, że resztę życia spędzi u boku 30-letniej Violetty Kołakowskiej. Tym bardziej że kilka miesięcy wcześniej postanowił zakończyć z nią swoją znajomość. Podobno liczył na to, że Magdalena Boczarska wybaczy mu zdradę i będzie chciała do niego wrócić. Wszystko wskazuje na to, że się przeliczył.
Tymczasem w minioną sobotę Tomasz Karolak niespodziewanie przyprowadził na mecz gwiazdy TVN kontra reprezentacja Sejmu RP nie kogo innego, jak właśnie Violę Kołakowską. Plotkarze przecierali oczy ze zdumienia. Sam Karolak początkowo unikał wspólnych fotografii z Violą, ale w pewnym momencie dał sobie spokój z konspiracją i pozował z nią do zdjęć. Wszyscy odczytali to jako jasny komunikat: Tomasz Karolak zdecydował się na Violę!
W tym miejscu wypada napisać, kim jest wybranka Tomasza Karolaka. Fani seriali znają ją doskonale, bo przewinęła się przez wiele tytułów, m. in.: "Trędowata", "Zostać Miss", "Na Wspólnej", "Daleko od noszy", "Szpital na perypetiach", "Buła i spóła". Pochodząca z Chorzowa aktorka wystąpiła też na dużym ekranie, np. w "Quo vadis" Jerzego Kawalerowicza i "Egoistach" Mariusza Trelińskiego. Swego czasu była też wziętą modelką. Słynie przy tym z niesłychanej ambicji i uporu. Podobno jest wyjątkowo zdeterminowana i bardzo chciałaby grać. Mówi się też, że ma za sobą kursy aktorskie w USA. W Polsce w każdym razie nie skończyła żadnej szkoły teatralnej ani filmowej.
Czy Tomaszowi Karolakowi uda się stworzyć trwałą rodzinę z Violą Kołakowską? Trudno teraz cokolwiek wyrokować w tej sprawie. Niewykluczone, że odezwała się w nim odpowiedzialność i postanowił być dobrym tatą dla swojego nienarodzonego jeszcze dziecka. Jak mówi jego dobry kolega po fachu, czyli Tomasz Kot - rola ojca jest najtrudniejszą, a zarazem najwspanialszą w życiu. Za kilka miesięcy Karolak będzie mógł to sprawdzić na własnej skórze.