Zobacz wideo: 2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika w woj. kujawsko-pomorskim

Wiosenny rajd tradycyjnie rozpoczął się na golubskim zamku zbiórką uczestników, których powitały władze PTTK. Pojawiła się tu tylko połowa uczestników, która do Ciechocina dojechała autokarami. Pozostałe grupy czekały w szkole w Ciechocinie. Tu zorganizowano otwarcie i rozpoczęcie rajdu. Trasę zaplanowano do Golubia-Dobrzynia, nad Drwęcą, leśnymi drogami. Po drodze w Dulniku przygotowano ognisko z kiełbaskami. Na finał zaplanowano obiad i zakończenie rajdu w Zespole Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu. Dzieciom i młodzieży towarzyszyli nauczyciele oraz rodzice.
Zobacz zdjęcia z 53. Wiosennego Rajdu Pieszego „Topienie Marzanny” z Ciechocina do Golubia-Dobrzynia
Rajd zorganizowano w dwóch grupach wiekowych: dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych oraz uczestnicy od 4 klasy. Obie grupy prowadzili komandorzy. Każda grupa miała przygotować Marzannę ekologiczną, niosącą treści związane z ochroną środowiska, a także mapkę rajdu w dowolnej technice i o dowolnym formacie. Organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika znaczek pamiątkowy, a dla grup statuetki pamiątkowe oraz dyplom.
Czytaj w serwisie
Szukasz pomysłu na kuchnię? Zobacz projekty mebli kuchennych od Darka Wardziaka („Stolarza Szelągowskiej”) . Prezentujemy meble od najbardziej znanego stolarza w Polsce
Chcesz wyglądać stylowo wiosną? Prezentujemy najmodniejsze kolory wiosennych ubrań