Na Tor - Torze były karne

(MT)
Po trzech porażkach z rzędu TKH Nesta w końcu wygrał. Co prawda nie zdobył kompletu punktów, ale zwycięstwo po rzutach karnych nad JKH GKS Jastrzębie ma swoją wartość.

TKH NESTA - JKH GKS 2:1 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 3:1)

10. KH Sanok 14 8 40:59

Bramki: 0:1 Zdrahal - Dąbkowski (12.26 w przewadze), 1:1 Porthen - Koseda (13.50). Karne: 1:0 Jastrzębski, 1:1 Zdrahal, 2:1 Koivisto, 2:1 Lipina, 3:1 Dołęga. Kary: 10 - 6.
TKH: Plaskiewicz - Koseda (4), Burzil; Bomastek (4), Porthen, Dołęga - Cychowski, Kubat; Koivisto, Dzięgiel (2), Marmurowicz - Talaga, Lidtke; Chrzanowski, Kuchnicki, Minge - Pietras, Porębski; Jastrzębski, Winiarski, Chyliński.

W pierwszej tercji ciągu 41 sekund sędzia Jacek Rokicki nałożył na torunian trzy kary dwuminutowe. Podwójne osłabienie "Stalowe Pierniki'' przetrwały, ale pod koniec trzeciej kary stracili gola po strzale z bliska Pavla Zdrahala. Na odpowiedź nie czekaliśmy długo. Po blisko 90 sekundach sposób na pokonanie Kamila Kosowskiego znalazł Jermu Porthen.

W kolejnych dwóch odsłonach pomimo starań i strzałów z obu stron wynik nie uległ zmianie. Także dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i po raz pierwszy w sezonie o zwycięstwie jednej lub drugiej drużyny zdecydowały rzutu karne (torunianie raz przegrali po dogrywce, a jastrzębianie wygrywali albo przegrywali w regulaminowym czasie), które lepiej wykonywali gracze TKH i zasłużenie wygrali.

Pozostałe wyniki 14. kolejki
Unia Oświęcim - Podhale Nowe Targ 4:7 (2:3, 1:4, 1:0); KH Sanok - Zagłębie Sosnowiec 8:4 (2:1, 2:1, 4:2), GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 3:1 (2:0, 1:0, 1:1), Cracovia - Naprzód Janów 1:2 rozegrano awansem 23 września ze względu na grę krakowian w Pucharze Kontynentalnym. "Pasy'' wygrały trzy mecze (kolejno: Sara Arka Karangada 3:2, Tartu Kalev Valk 9:3, Energija Elektrenai 7:5) i awansowały do kolejnej rundy.