Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rusza rekrutacja do przedszkoli we Włocławku na rok szkolny 2024/2025. Zasady i terminy

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Wideo
od 12 lat
W piątek 1 marca 2024 roku we Włocławku rozpocznie się nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025. Zapisy przyszłych przedszkolaków prowadzone będą elektronicznie oraz w sposób tradycyjny w placówkach edukacyjnych. Sprawdziliśmy, o jakich terminach związanych z naborem, warto pamiętać.

Spis treści

Rekrutacja do przedszkoli we Włocławku. O tych terminach warto pamiętać

Nabór do włocławskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się 1 marca 2024 roku. Zapisy prowadzone będą na dwa sposoby:

  • za pomocą systemu elektronicznego,

  • tradycyjnie (jeśli rodzice nie mają dostępu do komputera).

Na portalu internetowym, na którym prowadzona jest rekrutacja, można będzie zapoznać się z ofertą przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

Od 1 do 8 marca 2024 roku rodzice będą mieli czas na potwierdzenie kontynuacji wychowania przedszkolnego przez ich dziecko – złożenie deklaracji o pozostawieniu dziecka w przedszkolu, do którego uczęszcza.

Natomiast zapisy nowych dzieci – na wolne miejsca - do przedszkoli publicznych będą prowadzone od 11 do 29 marca. W tym czasie trzeba wypełnić elektroniczny wniosek, wydrukować i podpisany złożyć - wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez dziecko określonych kryteriów – w przedszkolu pierwszej preferencji. Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, zostanie ogłoszona 8 kwietnia 2024 roku. Od 9 do 19 kwietnia 2024 roku rodzice będą mieli czas na złożenie deklaracji woli o korzystaniu przez dziecko z wychowania przedszkolnego. Jeśli deklaracja nie zostanie złożona w terminie, będzie to jednoznaczne z rezygnacją z miejsca. Ostateczne listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych, znane będą 22 kwietnia.

Rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca, rozpocznie się 1 czerwca.

Kryteria rekrutacyjne do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych we Włocławku

Zgodnie z Ustawą Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 roku, „do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze danej gminy” (Art. 131. 1.).

W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba wolnych miejsc, w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego pod uwagę brane są następujące kryteria (mają taką samą wartość – 21 punktów):

  • wielodzietność rodziny kandydata (troje i więcej dzieci);

  • niepełnosprawność kandydata;

  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;

  • niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

  • samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;

  • objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Każdy samorząd może ustalić też dodatkowe kryteria rekrutacyjne, które brane są pod uwagę na drugim etapie rekrutacji. We Włocławku (zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Włocławek z dnia 27 marca 2017 roku), w przypadku przedszkoli, na drugim etapie rekrutacyjnym łącznie można otrzymać 19 punktów, a w przypadku oddziałów przedszkolnych w szkołach – 20 punktów. Najwięcej punktów można otrzymać, gdy dziecko zobowiązane jest do odbycia rocznego obowiązkowego wychowania przedszkolnego lub ma odroczony obowiązek szkolny (10 punktów).

Na pierwszym etapie rekrutacji pod uwagę brane są kryteria ustawowe. Natomiast na drugim etapie, kryteria ustalone przez gminę.
Na pierwszym etapie rekrutacji pod uwagę brane są kryteria ustawowe. Natomiast na drugim etapie, kryteria ustalone przez gminę. pixabay.com

Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów rekrutacyjnych i ważnych terminów związanych z naborem do publicznych przedszkoli we Włocławku, zamieściliśmy w poniższej galerii:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rusza rekrutacja do przedszkoli we Włocławku na rok szkolny 2024/2025. Zasady i terminy - Włocławek Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska