MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nabór na medycynę na Politechnice Bydgoskiej. 14 osób chętnych na jedno miejsce

Grażyna Rakowicz
Spośród 847 kandydatów, PBŚ przyjęła na medycynę na rok akademicki 2024/2025 – 60 osób.
Spośród 847 kandydatów, PBŚ przyjęła na medycynę na rok akademicki 2024/2025 – 60 osób. Tomasz Czachorowski
14 osób na jedno miejsce – we wtorek zakończył się nabór na medycynę, na Politechnice Bydgoskiej. Dokumenty złożyło 847 kandydatów, miejsc jest 60.

- Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, ale - szczerze mówiąc - nie aż tak dużego - stwierdził dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ i prorektor ds. rozwoju Politechniki Bydgoskiej. - Pomimo gorącej atmosfery, z którą mieliśmy do czynienia w ostatnich tygodniach, młodzi ludzie jednak nam zaufali. Naszej uczelni, z renomą i ponad 70 – letnim doświadczeniem w prowadzeniu studiów na wysokim poziomie, na innych kierunkach.

Spośród 847 kandydatów, PBŚ przyjęła na medycynę na rok akademicki 2024/2025 – 60 osób

Każda z nich - na 200 punktów, które można było maksymalnie uzyskać - musiała zgromadzić co najmniej 153. - Dane te świadczą o bardzo wysokim poziomie egzaminów – ocenia prof. Szymon Różański.

Ale nie jest to jeszcze koniec naboru. - We wtorek zakończyliśmy dopiero pierwszą turę rekrutacji i teraz, jeśli do końca tego tygodnia, czyli do piątku ktoś z tej sześćdziesiątki nie dostarczy na czas wymaganych dokumentów - tzw. teczki, to zwolni automatycznie miejsce kolejnemu kandydatowi z listy – wyjaśnia prorektor ds. rozwoju PBŚ. - Proces ten będzie trwał aż do skutku, czyli do wypełnienia określonego wcześniej limitu tych 60 miejsc. Poza tym, w gronie chętnych mogą być rekordziści, którzy złożyli swoje papiery nawet do kilkunastu uczelni.

Władze PBŚ już dzisiaj przekonują, że do kierunku medycznego uczelnia jest odpowiednio i bardzo dobrze przygotowana. I, że zrobi wszystko co w jej mocy, żeby jakość kształcenia na tym kierunku, była jak najwyższa.

Prorektor PBŚ wymienia: - W sierpniu, w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy zakończymy remont naszego prosektorium, które będzie nowe od podłóg aż po sufit i co najważniejsze, będzie wyposażone w preparaty formalinowe, które pozyskaliśmy w wyniku uruchomienia Programu Świadomej Donacji Zwłok. Mamy w pełni zagwarantowaną kadrę, teraz jest to łącznie 27 nauczycieli akademickich, których w październiku będzie jeszcze więcej, więc jesteśmy dobrze zabezpieczeni – ocenia prof. Różański i dodaje: - Nasz projekt „Studenci Hipokratesa”, kompleksowy program utworzenia i wdrożenia kierunku lekarskiego na Politechnice Bydgoskiej” opiewa na kwotę 9,5 mln zł. Z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) pn. „Kształcenie na potrzeby gospodarki”.

Choć Politechnika Bydgoska zakończyła nabór na medycynę w terminie, to cały czas czeka na podpisanie rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia określającego limit przyjęć na kierunku lekarskim w roku akademickim 2024/2025. Decyzja miała zapaść po wizytacji PKA, która odbyła się 5 czerwca.

od 7 lat
Wideo

Wspomnienia Polaków związane z powrotem do szkoły - sonda

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska