Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nad Jeziorem Zbiczno w powiecie brodnickim tonął rower wodny. Płynęli nim 17-latek i 18-latek!

Karina Knorps-Tuszyńska
Karina Knorps-Tuszyńska
Asp. Łukasz Kaniecki na co dzień jest policjantem Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, ale także jest ratownikiem wodnym i stermotorzystą w okresie wakacyjnym patrolującym policyjną łódką jeziora powiatu brodnickiego
Asp. Łukasz Kaniecki na co dzień jest policjantem Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, ale także jest ratownikiem wodnym i stermotorzystą w okresie wakacyjnym patrolującym policyjną łódką jeziora powiatu brodnickiego Nadesłane/KPP w Brodnicy
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy przypominają o zasadach obowiązujących osoby wypoczywające nad jeziorem i wspominają niebezpieczną sytuację, do której doszło w Boże Ciało w gminie Zbiczno w powiecie brodnickim.

CBŚP rozbiła grupę przestępczą w regionie

od 16 lat

W czwartek, 16 czerwca ok. g. 17 na jednej z plaż nad Jeziorem Zbiczno dwóch nastolatków w wieku 17 i 18 lat postanowiło popływać rowerem wodnym, ale, niestety, gdy wypłynęli, ich sprzęt zaczął nabierać wody. Mężczyźni zaczęli więc machać rękoma, prosząc w ten sposób wypoczywających nad jeziorem o pomoc.

Wśród wypoczywających był wraz ze swoją rodziną asp. Łukasz Kaniecki, na co dzień policjant Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, ratownik wodny i stermotorzysta, który w okresie wakacyjnym patroluje policyjną łódką jeziora powiatu brodnickiego. Policjant zauważył, że mężczyźni wykonują dziwne ruchy, dlatego szybko wskoczył do wody i podpłynął, aby udzielić młodym mężczyznom pomocy. Ci mieli założone kapoki, ale z racji, że słabli, policjant i inni plażowicze odholowali ich na brzeg. Funkcjonariusz odholował również rowerek wodny do przystani. Dzięki wsparciu, nastolatki bezpiecznie dotarli na plażę.

Policjanci z Brodnicy apelują, aby to zdarzenie było przestrogą dla nas wszystkich i przypominają:

  • Korzystając ze sprzętu wodnego upewnijmy się, że jest on sprawny.
  • Nie pływajmy w czasie burzy czy w trakcie porywistego wiatru.
  • Pływanie sprzętem pływackim po zmroku czy w nocy jest bardzo niebezpieczne.
  • Zabierając dziecko na sprzęt pływacki należy pamiętać o założeniu kamizelki ratunkowej z kołnierzem, odpowiednio dopasowanej do jego wagi i wzrostu oraz koniecznie zapiętej.
  • Nigdy nie należy korzystać ze sprzętu wodnego po alkoholu.
  • Należy pływać tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
  • Należy pamiętać, że najbezpieczniejsza jest kąpiel w miejscach odpowiednio do tego przygotowanych i oznakowanych, które są pod nadzorem ratowników wodnych.
  • Nie należy pływać w stawach, żwirowiskach czy gliniankach.
  • Nie należy skakać do wody w miejscach nieznanych, gdy nie jest znana głębokość wody i ukształtowanie dna.
  • W miejscach nieznanych nie należy skakać na tzw. główkę.
  • Nie można popychać innych kąpiących się i wypoczywających.
  • Należy przestrzegać regulaminu, który obowiązuje na kąpielisku i pamiętać, że wywieszona biała flaga oznacza, że kąpiel jest dozwolona, czerwona flaga, że kąpiel jest zabroniona, a brak flagi oznacza, że kąpielisko jest niestrzeżone.
  • Będąc nad wodą z dziećmi należy pamiętać, aby mieć nad nimi ciągły nadzór i pamiętać, że obecność ratowników nie zwalnia rodziców lub opiekunów z obowiązku pilnowania dziecka. Odpowiedzialność za swoje dzieci zawsze ponoszą rodzice.
  • Nigdy nie należy wchodzić do wody pod wpływem alkoholu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska