
6. Szanghaj
Jeden z największych i najbardziej aktywnych portów na świecie uplasował się na szóstym miejscu zestawienia. Chiński Szanghaj może się poszczycić rekordową liczbą wieżowców oraz mianem jednej ze światowych stolic finansowych.

5. Zurych
To trzecie już szwajcarskie miasto na liście najdroższych miast świata i największy ośrodek miejski tego kraju. Zurych skupia wiele ważnych instytucji finansowych, w tym banków, ale słynie też ze swoich muzeów i teatrów. Od 2020 r. Zurych spadł w rankingu o jedną pozycję.

4. Tokio
Stolica Japonii to potężne centrum biznesowe, kulturalne, finansowe i polityczne. Dość wspomnieć, że osoby pracujące w tokijskiej aglomeracji wytwarzają blisko 17 proc. PKB Japonii. Miasto rozwija się prężnie nawet mimo często nawiedzających region trzęsień ziemi.

3. Bejrut
Stolica Libanu to jedno z najstarszych miast świata. Rozwijają się tu przede wszystkim usługi finansowe oraz turystyka. W 2021 r. Bejrut niespodziewanie podskoczył w rankingu aż o 43 miejsca: z 45. na 3. Jednym z głównych powodów była potężna eksplozja z 2020 r., która zdewastowała tutejszy port i bardzo pogorszyła sytuację gospodarczą miasta.