https://pomorska.pl
reklama

Najlepsi piloci w... koszach! Wielkanocne zawody balonowe tuż

(marz)
Joanna Biedermann (niebieski kombinezon) i Dariusz Dembek (z prawej) reprezentować będą gospodarzy - Aeroklub Nadwiślański
Joanna Biedermann (niebieski kombinezon) i Dariusz Dembek (z prawej) reprezentować będą gospodarzy - Aeroklub Nadwiślański Maryla Rzeszut
Pierwszy lot 27 balonów w okolicach Grudziądza zaplanowany jest w czwartek po południu.
Piloci balonowi z Litwy  (na zdjęciu - ekipa z Wilna), należą do bardzo dobrze wyszkolonych i odważnych
Piloci balonowi z Litwy (na zdjęciu - ekipa z Wilna), należą do bardzo dobrze wyszkolonych i odważnych Maryla Rzeszut

Piloci balonowi z Litwy (na zdjęciu - ekipa z Wilna), należą do bardzo dobrze wyszkolonych i odważnych
(fot. Maryla Rzeszut)

W XI Wielkanocnych Zawodach Balonowych wezmą udział 23 załogi polskie i cztery litewskie.

Wśród uczestników są członkowie kadry Polski. Będą ostro walczyć o punkty, liczące się do Pucharu Polski i kwalifikacjach do reprezentacji narodowej. W ekipach zagranicznych jest m.in. Rochas Kostiuskievitius, syn triumfatora wcześniejszych edycji grudziądzkich zawodów.

Do pilotów, którzy moga odegrać najważniejsza role w zawodach, należą m.in.: Adam Jaskólski, Jacek Bogdański, Witold Filus, a także kobiety - Ewa Prawicka i Ewelina Helak. W barwach gospodarzy - Aeroklubu Nadwiślańskiego polecą Andrzej Ogonowski i Joanna Biedermann, Paweł i Joanna Hałas oraz Dariusz Dembek.

Grudziądz - wiadomości
Niektóre ekipy balonowe zawitają do Lisich Kątów już w środę, inne dotrą w czwartek. Gdzie powiodą trasy - to zależy od pogody. - Niezbyt mocny deszcz nam nie przeszkodzi, ale silny wiatr stwarza niebezpieczeństwo - mówi Dariusz Staszak z Aeroklubu Nadwiślańskiego.

Pierwsza konkurencja - o ile aura nie przeszkodzi - już w czwartek, 12 kwietnia, wieczorem. Balonów możemy sie spodziewać w rejonie
Grudziądza od około godz. 18. Plany są takie, aby poleciały nad stadion Olimpii (jak w poprzednich latach), zrzucić do celu markery.

W piątek uczestników zawodów wielkanocnych gościć będzie Kwidzyn.

W sobotę konkurencja dla publiczności

W sobotę w Lisich Kątach zaplanowano  konkurencję, którą może oglądać publiczność
W sobotę w Lisich Kątach zaplanowano konkurencję, którą może oglądać publiczność Maryla Rzeszut

W sobotę w Lisich Kątach zaplanowano konkurencję, którą może oglądać publiczność
(fot. Maryla Rzeszut)

Kolorowe balony pojawią się na niebie w okolicach Grudziądza znów w sobotę. Pierwszą konkurencję zaplanowano na godz. 6 rano.

Będzie można obserwować z bliska rywalizację załóg balonowych na lotnisku w Lisich Kątach. Stosując się do obowiązujacych tam zasad bezpieczeństwa.

W sobotę po południu, około godz. 18, załogi wystartują do konkurencji rzutów markerami do celów, wyłożonych na płycie lotniska.

. W tym roku zawody wielkanocne wspierają finansowo urzędy miejskie w Grudziądzu i Kwidzynie


Czytaj e-wydanie »

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

g
gaja
fajna sprawa efekt jest jak lecą - oby własnie pogoda im nie przeszkodziła , bedzie na niebie show
j
jajo wielkanocne
Szkoda że nie ma wieczornego pokazu balonów , ale się nie dziwię - nie zawsze się udawały ze względu właśnie na pogodę

Wybrane dla Ciebie

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Tym osobom należy się prawie 350 złotych dodatku do emerytury. Oto zasady wypłaty

Tym osobom należy się prawie 350 złotych dodatku do emerytury. Oto zasady wypłaty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska