Nakło. Biegi uliczne im. Klemensa Biniakowskiego

(MS)
Biegacze ze szkół podstawo-wych (klasa 5-6), którzy mieli do pokonania 800-metrowy dystans. Wygrał Patryk Pozorski. Maja Stankiewicz
Sportowe wyzwanie podjęli dzieci i młodzież nie tylko z Nakła, ale również z gmin Sadki, Szubin i Żnin. W biegu otwartym, dla dorosłych zawodników, triumfowali biegacze z Bydgoszczy i Drzycimia.

Wysiłek był ogromny, bo długodystansowy bieg przy obecnych upałach to wyzwanie nie lada. Śmiałków jednak było wielu. Najmłodszy uczestnik imprezy, 2-letni Jan Kauc, otrzymał nagrodę ufundowaną przez Gabrielę Rompalską, córkę Klemensa Biniakowskiego.

Najmłodsi biegli 200 metrów

Wśród dzieci z zerówek na najwyższym stopniu podium stanęli: Karolina Nitka z SP nr 3 w Nakle i Błażej Dankowski z przedszkola "Donald". Rywalizację wśród dzieci z klas I-II wygrali: Zuzanna Strzelewicz, uczennica szkoły niepublicznej w Trzeciewnicy oraz Eryk Kołodziejczak z SP nr 3 w Nakle.

Najlepsi biegacze z grona III-IV klasistów, to: Martyna Grajek z SP nr 4 w Nakle i Mikołaj Wiśniewski z SP nr 2 w Żninie.

Na starcie nie zabrakło także uczniów klas V-VI. W tej kategorii jako pierwsi zameldowali się na mecie: Wiktoria Paczyńska, uczennica SP nr 2 w Nakle oraz uczący się w tej samej szkole Patryk Pozorski.

1000 metrów w słońcu

Wśród gimnazjalistów: klasy I-II najlepsi byli: Daria Maik, reprezentantka Gimnazjum w Mroczy oraz Michał Pawlak z nakielskiej "trójki". A dystans był spory - 1000 metrów.

W kolejnej kategorii (1720 metrów) złote medale zdobyli: Sandra Pawlak oraz Dawid Kleczewski.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych (klasy II -III) zwycięstwa gratulowano: Małgorzacie Juras z I LO w Nakle i Damianowi Otto ze "Staszica".

Goście z kondycją

Odbyły się też biegi otwarte kobiet i mężczyzn na dystansie prawie 3,5 km. Tu triumfowali: Marta Szenk z Bydgoszczy i Dawid Klaybor z Drzycimia. A bieg zawodników powyżej 40 lat wygrał Grzegorz Maczyński z Bydgoszczy. Drugi linię mety przebiegł Zbigniew Sobkowski z Zamościa.

Główną nagrodę zawodów - rower górski - ufundowała tradycyjnie Firma Nowak z Nakła. Główny organizator imprezy to: Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle przy współpracy z Gimnazjum nr 3 w Nakle.