Nakło. IX Mistrzostwa miasta i gminy w strzelectwie sportowym wygrali gospodarze [zdjęcia]

OPRAC.:
Maja Stankiewicz
W zawodach wzięło udział siedem reprezentacji LZS z gminy Nakło
W zawodach wzięło udział siedem reprezentacji LZS z gminy Nakło Nad. Jacek Kiersznicki
To ostatni turniej drużyn LZS w gminie w tym roku. Rywalizacja toczyła się na strzelnicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle.

W ostatnich miesiącach drużyny LZS walczyły w różnych konkurencjach. Rozegrany w grudniu Mikołajkowo-Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej wygrali reprezentanci „Dębu” Potulice. W miniony weekend odbyła się ostatnia w tym roku impreza sportowa LZS. Tym razem reprezentanci Nakła i sołectw walczyli w turnieju strzeleckim.

Wszystkie drużyny LZS na starcie

Organizatorzy wydarzenia - spółka „Nakielski Sport” i Rada Miejsko - Gminna LZS – mogą być zadowoleni, bo na starcie stanęły wszystkie reprezentacje, w sumie siedem.

To Cię może również zainteresować

- Uczestnicy strzelali z karabinu pneumatycznego. Najpierw oddawali trzy strzały próbne, potem 10 strzałów ocenianych – informuje Jacek Kiersznicki, przewodniczący Rady Miejsko-Gminnej LZS w Nakle. To on powitał reprezentacje na strzelnicy. Obowiązki sędziego głównego pełnił Jan Nowakowski, działacz Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle.

Wśród pań złoty medal wywalczyła Joanna Jankowska, reprezentantka LZS „Luks-Start " Nakło. Medal srebrny przypadł Magdalenie Białce z LZS „Skra" Paterek. Na trzecim stopniu podium stanęła Anna Kiersznicka, zawodniczka LZS „Dąb” Potulice.

Wśród panów, a przystąpiło ich do rywalizacji 15, triumfował Piotr Michalak, reprezentant LZS „Zorza” Ślesin. Medal srebrny przypadł Radosławowi Hyży z LZS „Skra" Paterek, a medal brązowy odebrał Michał Kaluska z LZS „Kanał” Występ.

Najlepsze drużyny LZS: Nakło, Ślesin, Paterek

W klasyfikacji drużynowej po zwycięstwo sięgnęli gospodarze. Reprezentacja LZS „Luks-Start" Nakło wygrała turniej z dorobkiem 271 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna LZS „Zorza" Ślesin, która zgromadziła 264 pkt. Brązowy medal przypadł zawodnikom LZS „Skra" Paterek. Ich dorobek punktowy to 261 pkt.

Tuż za podium zakończyli zawody strzelcy z LZS „Dąb” Potulice (256 pkt). Kolejne miejsca zajęli: LZS „Zieloni” Gorzeń (piąte miejsce, 251 pkt), LZS „Gwiazda” Olszewka (szóste miejsce, 168 pkt) i LZS „Kanał” Występ (siódme miejsce, 94 pkt).