Wielkie emocje podczas turnieju „Pluszowego Misia” w Solcu Kujawskim. Główne trofeum dla Koronowa

Maja Stankiewicz
Nagrodą dla każdej ze szkół - oprócz dyplomów i gratulacji - był pluszowy misiek OSiR Solec Kujawski
150 dzieci z pow. bydgoskiego walczyło w hali sportowej OSiR w Solcu Kujawskim w mistrzowskim turnieju „O Pluszowego Misia”. Pierwsze miejsce wywalczyły drużyny z SP nr 2 w Koronowie.

W sobotę 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Co roku w pow. bydgoskim rozgrywane są z tej okazji zawody sportowe „O Pluszowego Misia”, w których uczestniczą dzieci klas I - III.

W rywalizacji biorą udział reprezentacje pięciu gmin pow. bydgoskiego. Na starcie brakuje uczniów z gmin: Sicienko, Dobrcz i Osielsko. W pozostałych rozgrywane są najpierw międzyszkolne zawody na szczeblu gminnym. Zwycięzcy jadą na przełomie listopada i grudnia do Solca Kujawskiego na turniej powiatowy.

To Cię może również zainteresować

Bo to już tradycja, że zawody powiatowe odbywają się zawsze w soleckiej hali sportowej, a organizatorami wydarzenia są miejscowy OSiR i klub MUKS Start Solec Kujawski.

Po pięć konkurencji dla każdej z klas

Zawody rozpoczęły się od rywalizacji klas pierwszych, dla których przygotowano pięć wymyślnych konkurencji. Najlepiej poszło reprezentantom SP w Brzozie (19 pkt.), SP nr 4 w Solcu Kujawskim (17 pkt.) i Ostromecka (14 pkt.). Tabelę zamykało Koronowo z dorobkiem 12 pkt.

Drugoklasiści z SP nr 2 w Koronowie zaczęli jednak odrabiać straty. Wygrali cztery z pięciu konkurencji, raz zajęli miejsce drugie. Wśród drugoklasistów wygrali zdecydowanie zdobywając 24 pkt. W tej kategorii drugie miejsce przypadło uczniom z Białych Błot (18 pkt.) i soleckiej „czwórki” (12 pkt).

- W eliminacjach gminnych startowaliśmy razem z SP nr 1 i szkołą we Wtelnie. Wygraliśmy i przyjechaliśmy tutaj na turniej powiatowy. Treningi trwały prawie dwa miesiące – informowała nas Ewa Grabowska, nauczyciel SP nr 2 w Koronowie. Przygotowania prowadziły w tej szkole także: Elżbieta Rydelska i Beata Schalska.

Trzecioklasiści dokończyli dzieła

O ostatecznych wynikach zdecydowała rywalizacja klas III. W tej kategorii wiekowej triumfowali uczniowie z Solca, drużyna z Koronowa zajęła miejsce drugie, trzecie przypadło reprezentantom Białych Błot.

Po podsumowaniu wszystkich wyników okazało się, że uczniowie SP nr 4 w Solcu, ubiegłoroczni zwycięzcy, zajęli tym razem drugie miejsce z dorobkiem 52 pkt. Lepsze okazały się drużyny SP nr 2 w Koronowie, które uzbierały 56 pkt. Jako zwycięzcy wybrać mogli sobie największego i najpiękniejszego misia. Wzięli biało - czarna pandę.

Na trzecim miejscu zakończyli powiatowe mistrzostwa uczniowie SP w Białych Błotach (44 kpt). Na kolejnych miejscach uplasowali się reprezentanci: SP w Brzozie (34 pkt.) i SP w Ostromecku