Pierwszym etapem pracy protetyka słuchu jest badanie audiometryczne - informuje Waldemar Lipiński, właściciel Dor-Medu. - Mogą je zakłócić dźwięki, które przenikają przez ściany, strop, podłogę, otwory okienne, a także drzwi i wentylację.
Dlatego takie badania wykonuje się w wytłumionych pomieszczeniach zwanych kabinami ciszy.
Kabiny muszą spełniać specyficzne warunki, w tym szczególnie akustyczne, dlatego też mają skomplikowaną konstrukcję. Wynik podaje się w postaci tzw. audiogramu, obrazującego wielkość ubytku słuchu. Na tej podstawie dobiera się aparat słuchowy. Wielowarstwowa budowa kabin oraz najnowsze materiały dźwiękochłonne zapewniają idealne warunki izolacji akustycznej.
Podłoga jest wielowarstwowa i antywibracyjna. Dzięki temu badania są zawsze dokładne i rzetelnie. Dor-Med, czyli producent zgłoszonych do naszego plebiscytu kabin ciszy, prowadził w nich badania m.in. podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielokrotnie organizował lub był współorganizatorem wojewódzkich i krajowych konferencji dla lekarzy laryngologów. Prowadzi gabinety protetyki słuchu w siedmiu województwach. Jako jedyna firma audioprotetyczna w kraju uzyskała certyfikat "Najwyższa jakość w medycynie", który porównywany jest z certyfikatem "Teraz Polska".
(FOT. NADESŁANE/DOR-MED)
Bydgoska firma Dor-Med startuje w kategorii: usługi medyczne. Możecie oddawać na nią swoje głosy, jak również na inne usługi lub produkty.
Głosuj na swoje ulubione produkty lub usługi w wybranych kategoriach:
Artykuły spożywcze - mięso i wędliny
