Rozpoczęła się wtedy produkcja talerzy, mis, serwisów śniadaniowych i obiadowych, a także galanterii fajansowej. Przerwała ją druga wojna światowa, po której we Włocławku wznowiono ręczne wytwarzanie i malowanie fajansu. W latach siedemdziesiątych zaś nastała moda na tzw. "Włocławki", czyli oryginalne wyroby fajansowe o niepowtarzalnych wzorach, projektowanych przez artystów plastyków.
W 1990 roku, w wyniku kryzysu polskiej gospodarki, fabryka znowu zaprzestała wytwarzać fajans.
Niezapomniane "Włocławki" wróciły
Jednak niezapomniane "Włocławki" wróciły w 2012 roku.
- Naszym celem jest powrót do tradycyjnego wyrabiania oraz ręcznego malowania wyrobów fajansowych - zapewnia Ewa Szanowska, właścicielka fabryki. Właśnie taką usługą, a konkretnie "Świecznikiem księżycem", firma rywalizuje o tytuł "Nasze Dobre z Kujaw i Pomorza 2014. Znak jakości Gazety Pomorskiej". Możecie oddawać na nią swoje głosy. Wystarczy wpisać w treść SMS-a prefiks, wstawić kropkę i numer przyporządkowany usłudze, czyli USL.3. Wiadomość wysyłamy pod nr 72355.
To ostatni moment na, by firmy zgłaszały się do naszego plebiscytu (osoba do kontaktu: Adam Janczukowicz, adam. [email protected]., tel. 697 770 320).
Głosuj na swoje ulubione produkty lub usługi w wybranych kategoriach:
- Artykuły spożywcze - mięso i wędliny
- Artykuły spożywcze - przetwórstwo / pieczywo
