Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev z kolejnym rekordem

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev są w coraz wyższej formie.
Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev są w coraz wyższej formie. Sławomir Kowalski
Para taneczna Axla jest w wysokiej formie przed mistrzostwami Europy. W świetnym stylu wygrała Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup 2016

Toruńskie zawody z udziałem ok. 300 uczestników z 33 krajów zakończyły się sportowym sukcesem MKS Axel. Pierwszy medal zdobył Piotr Wiśniewski, który w kategorii Advance Novice Boys (juniorów młodszych) zajął 3. miejsce. Jego trenerami są Dorota i Mariusz Siudkowie. Z kolei najwyższe miejsce na podium w parach tanecznych w kategorii Advance Novice Ice Dance wywalczył toruński duet Julia Gajek i Dawid Kłodziński, których trenują Anastasija Vykhotseva i Sylwia Nowak-Trębacka.

Drugi złoty medal dla toruńskiego klubu wytańczyli faworyci kategorii seniorów Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej. Prowadzenie objęli już po tańcu krótkim, a w tańcu dowolnym przypieczętowali swoją wyższość nad rywalami zdobywając 157,45 pkt.

To ich najlepszy wynik w karierze. Warto w tym miejscu przypomnieć, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia Natalia i Maksym zdobyli Mistrzostwo Polski z dorobkiem 149,26 pkt. Zatem potwierdzają się słowa trenerki, która po zdobyciu złotego medalu powiedziała, że forma idzie w górę. To ma istotne znaczenie, wszak przed reprezentantami MKS Axel najważniejsze starty tego sezonu: Mistrzostwa Europy w Bratysławie pod koniec stycznia oraz Mistrzostwa Świata w Bostonie pod koniec marca.

Wielkie wrażenie zrobiła w Toruniu zaledwie 13-letnia Ekaterina Kurakova. Solistka z Moskwy wyraźnie pokonała swoje rywalki, a swoim występem podczas sobotniej Gali porwała publiczność. Z pewnością o niej usłyszymy w przyszłości.