Katowice Erasmus+ InnHUB ma być miejscem spotkań informacyjnych oraz wykładów prezentujących dobre praktyki związane z innowacjami oraz nowymi technologiami wykorzystywanymi w różnych branżach przemysłu i szkolnictwa. Jednocześnie InnHUB włączy się w wydarzenia edukacyjne na rynku województwa śląskiego, podnosząc dzięki temu poziom innowacyjności projektów realizowanych w ramach międzynarodowego programu Erasmus+. Jest to program Unii Europejskiej wspierający międzynarodową wymianę edukacyjną oraz realizację projektów w dziedzinie edukacji, szkoleń i sportu. Budżet jaki Komisja Europejska przeznaczyła na Erasmus+ w latach 2021-2027 to ponad 28 mld euro.
ZOBACZ ZDJĘCIA
- Działalność nowo otwartego centrum ukierunkowana będzie na promocję korzystania z programu w celu realizacji innowacyjnych projektów łączących instytucje z Województwa Śląskiego z partnerami zagranicznymi. Szczególnie ważny jest fakt, że środków programu Erasmus+ mogą korzystać nie tylko szkoły, uczelnie, ośrodki kształcenia zawodowego, ale także organizacje trzeciego sektora oraz firmy – mówi Paweł Poszytek, Dyrektor Generalny Narodowej Agencji.
Centrum Katowice Erasmus+ InnHUB
Centrum Katowice Erasmus+ InnHUB będzie mieścić się w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ul. Wojewódzkiej 42 w Katowicach. Jak wskazują sygnatariusze porozumienia, jednym z kluczowych zadań operacyjnych centrum będzie wykorzystanie potencjału, jaki drzemie we współpracy śląskich uczelni, szkół i ośrodków kształcenia zawodowego, z przedsiębiorstwami działającymi na terenie regionu.
- Jesteśmy przekonani, że bliska współpraca innowacyjnych firm ze szkolnictwem to najlepsza droga do sukcesu zarówno dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy, jak i działających na terenie Śląska przedsiębiorstw, które już teraz zmagają się z niedoborem specjalistów. Jako KSSE najlepiej obserwujemy, że coraz większa liczba naszych inwestorów to firmy wykorzystujące lub tworzące nowoczesne technologie, które stosowane są w praktyce we wszystkich branżach światowych gospodarek. Czas, by zainteresować nimi młodych ludzi, którzy w przyszłości będą te technologie sami tworzyć. Potrzebują oni jednak do tego bodźca i sprawnie zorganizowanej platformy, którą ma być właśnie nasz hub, tworzony na wzór najlepszych światowych standardów – mówi dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
Nie przeocz
- Wojsko sprzedaje auta, łodzie, sprzęt do nurkowania, AGD, biurowy i warsztatowy
- Tanie domy od komornika czekają na nowych właścicieli! Zobacz oferty z woj. śląskiego
- Tak mieszkają śląscy milionerzy! Zobacz najdroższe domy na sprzedaż w woj. śląskim
- Magda Gessler zrobiła rewolucję w sosnowieckiej restauracji. Jak teraz wygląda?
Erasmus+, czyli popularny program studencki
Erasmus+ – program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Europejski budżet programu na lata 2021–2027 wynosi blisko 30 miliardów euro. Wraz z nową perspektywą finansową, poszerzono założenia Erasmusa+, który w rezultacie stał się bardziej innowacyjny. Będzie miał też kluczowe znaczenie dla planowanego do 2025 r. utworzenia Europejskiego Obszaru Edukacji, dzięki któremu Unia Europejska zamierza zapewnić młodym ludziom dostęp do edukacji i szkoleń jak najwyższej jakości, umożliwić osobom uczącym się łatwe przemieszczanie się między systemami edukacji w różnych krajach, a także dać im możliwość znalezienia pracy w całej Europie.
W ostatnich miesiącach Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności podpisała podobne umowy na stworzenie regionalnych centrów Erasmus+ InnHUB także w Krakowie i Lublinie.
Musisz to wiedzieć
- Najlepsze zioła na cholesterol. Tak obniżyć poziom cholesterolu domowymi sposobami
- Takie mają być emerytury w lipcu po zmianach podatkowych. Mamy nowe wyliczenia!
- Sosnowiec: Na stadionie zaczyna kiełkować trawa, a kibice pytają już o mecz otwarcia
- Pół roku temu ruszyła budowa nowego stadionu GKS Katowice. Jak wygląda to miejsce?