
Opryszczka jest dolegliwością nie tyle bolącą co problematyczną. Zazwyczaj atakuje w momentach, gdy nasza cera powinna być nieskazitelna. Jak więc sobie z nią poradzić? Szczegóły już na kolejnych zdjęciach.

Czy opryszczka musi zaatakować?
Być może cię to zmartwi, ale istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że posiadasz już w sobie wirusa HSV (tak jak blisko 80% naszych rodaków). Nie oznacza to jednak od razu opryszczki. Oczywiście ryzyko w tej sytuacji jest jest większe, to logiczne, ale wcale nie musisz jej mieć.
Wirus przez większość czasu jest uśpiony i tylko od twojego organizmu zależy, czy będzie ona występować raz na rok, lub dwa razy w miesiącu. Równie dobrze może także nie występować wcale.

Głównym działaniem przeciwko opryszczce jakie możesz podjąć jest zareagowanie natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów. Tymi jest swędzenie, delikatny ból czy pieczenie w okolicach ust. Natychmiast po wyczuciu objawów warto smarować to miejsce substancjami antywirusowymi czy lub dedykowanymi naklejkami działającymi na opryszczki. Może być również tak, że te środki będą za słabe. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będą tabletki przeciwwirusowe.

W momencie kiedy macie opryszczkę, warto byście znali pewne powinności, które będą mieć bardzo duży wpływ na późniejsze występowanie. Przede wszystkim, kiedy już pojawią się grudki, pod żadnym pozorem nie dotykaj ich! Jedyny wyjątek może stanowić smarowanie ich specjalną maścią.
W innym razie dojesz swego rodzaju oliwy do ognia za sprawą dodatkowych bakterii znajdujących się na dłoniach. Unikaj także kontaktów z dziećmi, ponieważ wirus może być dla nich bardzo groźny, ale także nie dotykaj oczu, ponieważ wirus przeniesiony z opryszczki może spowodować zapalenie rogówki.