Nerwy ze stali Klaudii Breś. Zawiszanka została podwójną...

  Nerwy ze stali Klaudii Breś. Zawiszanka została podwójną mistrzynią Europy juniorek!

  (as)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Klaudia Breś - od czwartku podwójna mistrzyni Europy.

  Klaudia Breś - od czwartku podwójna mistrzyni Europy. ©www.pzss.pl

  Klaudia Breś z bydgoskiego Zawiszy została w duńskim Odense podwójną mistrzynią Europy juniorek w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego!
  Klaudia Breś - od czwartku podwójna mistrzyni Europy.

  Klaudia Breś - od czwartku podwójna mistrzyni Europy. ©www.pzss.pl

  W Odense trwają mistrzostwa Europy juniorów i seniorów w strzelaniu pneumatycznym. Breś z dużymi nadziejami jechała na te zawody. Przed rokiem w fińskim Vierumaeki w pistolecie pneumatycznym 40 strzałów miała złoty medal w rywalizacji drużynowej (1136 pkt.) oraz czwartą lokatę, pechową, w rywalizacji indywidualnej. Wówczas do medalu zabrakło jej 0,3 pkt. Bydgoszczanka była więc tym bardziej zmobilizowana, a w dobry humor wcześniej wprawiło ją zwycięstwo w prestiżowych zawodach w Monachium.

  W Danii trzy młode Polki od początku strzelały znakomicie. W podstawowym najlepsza z 386 pkt. była złota przed rokiem Joanna Tomala, Breś miała 381, a Agata Nowak 374. Łączny wynik 1141 pkt. dał biało-czerwonym juniorkom złoty medal drużynowo przed Francją 1130 i Rosją 1125. Do tego wyrównay rekord Europy i pobiły rekord Polski.
  Cała trójka awansowała też do 8-osobowego finału. W nim zawodniczki oddały po 8 strzałów, po których - zaczęły odpadać - najsłabsza po każdych 2 kolejnych. Od początku liczyły się Tomala, Breś, Rosjanka Margarita Łomowa i Francuzka Anne Isabele Rene. Z tym, że z dwóch Polek coraz lepiej strzelała Breś, a coraz gorzej Tomala.

  Po 12 strzałach prowadziła Rosjanka przed Francuzką, Tomalą i Breś. Po 14 na 2. miejsce awansowała Breś, a Francuzka spadła na 4. Po 16 niespodziewanie odpadła Tomala, która ostatecznie zajęła 4. lokatę (6. była Nowak). Po 18 strzałach Breś i Łomowa miały identyczny dorobek po 178,5 pkt. W ostatnich strzałach zawodniczka Zawiszy uzyskała 19,5 pkt., Rosjanka 18,5 i to nasza strzelczyni z wynikiem 198 pkt. zdobyła złoto, srebro dla Rosjanki 197, a brąz dla Rene - 177,9.

  Klaudia Breś ma 19 lat, jest absolwentką Zespołu Szkół nr 21, obecnie uczy się w IX LO w Bydgoszczy.

  W środę Łukasz Czapla (Wawel Kraków) zdobył srebro w konkurencji seniorów strzelaniu do ruchomej tarczy.


  Czytaj e-wydanie »
  Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy