Nesta Karawela przegrała i jest coraz bliżej dna w PLH

niewiele pomógł wczoraj swojej drużynie.
niewiele pomógł wczoraj swojej drużynie. Lech Kamiński
Nesta Karawela przegrała najważniejszy mecz na finiszu rundy zasadniczej. Z przewagi nad ostatnim w tabeli Podhalem został zaledwie punkt.

Sprawny Miś - zobacz zmagania małych sportowców

Podhale Nowy Targ - Nesta Karawela 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
BRAMKI: 0:1 Baranyk - Wróbel (6), 1:1 Kmiecik - Neupeuer (10), 1:2 Ziółkowski - Wróbel (11), 2:2 Neupauer - Kmiecik, Michalski (12), 3:2 Neupauer - Sulka, Kapica (30), 3:3 Baranyk - Gimiński (31), 4:3 Neupauer - Kmiecik (38), 5:3 Neupauer - Różański (60)
NESTA KARAWELA: Plaskiewicz - Bluks, Gaisins, Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz - Smeja, Gimiński, Baranyk, Dzięgiel, Wróbel - Lidtke, Porębski, Ziółkowski, Chrzanowski, Jankowski - Winiarski, Gościmiński

Torunianie dwa razy obejmowali prowadzenie w pierwszej tercji, ale za każdym razem błyskawicznie je tracili. Decydująca dla losów spotkania okazała się trzecia tercja. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził młody napastnik Bartłomiej Neupauer. W sumie zaliczył w tym meczu cztery gole i jedną asystę. Pod koniec drugiej tercji zaskoczył Michała Plaskiewicza, gdy Nesta Karawela grała w przewadze.

Na sześć kolejek przed końcem rundy zasadniczej Nesta Karawela ma już tylko punkt przewagi nad Podhalem. Ostatni zespół będzie miał najmniejsze szanse na utrzymanie w PLH.

W innych meczach: Zagłębie Sosnowiec - Unia Oświęcim 1:2, Ciarko Sanok - JKH Jastrzębie 2:1 (dogr),