Zobacz wideo: KWP w Bydgoszczy przejęła nielegalną broń i narkotyki.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godz. 5.40 w miejscowości Niedola (gmina Nakło nad Notecią). Na miejscu pracowali strażacy z OSP Potulice, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nakła nad Notecią oraz dwa patrole policji z Nakła.
- W miejscowości Niedola kierujący volkswagenem passatem, 45-letni mieszkaniec powiatu dębickiego, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i w efekcie zjechał do przydrożnego rowu - mówi kom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji z Nakła nad Notecią. - Mężczyzna jechał sam, był trzeźwy i nie doznał obrażeń ciała. Za spowodowane zdarzenie został pouczony.
Chwilę później o godz. 5.45 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem przy ul. Nakielskiej w Gorzeniu.
Zdjęcia z interwencji udostępniła Ochotnicza Straż Pożarna w Potulicach

- 51-letni kierowca seata nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi wpadł w poślizg. Ostatecznie zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo - informuje kom. Justyna Andrzejewska. - Mieszkaniec Nakła na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń. Był trzeźwy. Policjanci ukarali go mandatem.
Na tym nie koniec zdarzeń, które miały miejsce na drodze powiatowej 1926 C w czwartkowy poranek. O godz. 6.55 w miejscowości Gorzeń kierująca renault na skutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu.
- 58-letnia mieszkanka Nakła za spowodowanie zdarzenia została pouczona. Była trzeźwa - mówi kom. Justyna Andrzejewska.
Na miejsce przybyli strażacy z OSP Potulice i JRG z Nakła nad Notecią oraz patrol policji z KPP Nakło nad Notecią. Wezwano także zespół ratownictwa medycznego z Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie.
Zdjęcia z interwencji udostępniła Ochotnicza Straż Pożarna w Potulicach
