https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Seria wypadków i kolizji w Kujawsko-Pomorskiem. Na drogach są trudne warunki!

W wyniku trudnych warunków drogowych w naszym regionie odnotowano sporo niebezpiecznych zdarzeń.
W wyniku trudnych warunków drogowych w naszym regionie odnotowano sporo niebezpiecznych zdarzeń. KM PSP Toruń / OSP Solec Kujawski / PSP Grudziądz
Trudne warunki na drogach sprawiły, że na kujawsko-pomorskich drogach zrobiło się niebezpiecznie. Tylko przed południem doszło do kilku poważnych zdarzeń.

W nocy i rano w czwartek, 9 stycznia Na Kujawach i Pomorzu sypnęło śniegiem. Krajobraz szybko się zabielił, a na drogach zrobiło się ślisko. Niestety, warunki na drogach mocno się pogorszyły i doprowadziło to do kilku niebezpiecznych zdarzeń.

Wypadek na DK 10 w Makowiskach

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na drodze krajowej nr 10 w Makowiskach. Tam samochód ciężarowy uderzył w drzewo. Strażacy musieli ewakuować kierowcę z pojazdu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Wypadek na autostradzie A1 pod Toruniem

Groźny wypadek miał miejsce rano na podtoruńskim odcinku autostrady A1. Tam auto osobowe wpadło w poślizg i uderzyło w barierki. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Wypadek na ulicy Hallera w Grudziądzu

Do kolejnego zdarzenia doszło przy ulicy Hallera w Grudziądzu. Tam zderzyło się pięć samochodów osobowych. Na szczęście nikt nie został ranny.

Dachowanie samochodu osobowego w powiecie nakielskim

Kolejny wypadek miał miejsce w Szczepicach w powiecie nakielskim. Tam, w wyniku nie dostosowania prędkości do warunków na drodze, dachował samochód osobowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak poinformowała nas kom. Lidia Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, w samym mieście nad Brdą w wyniku niekorzystnych warunków na drodze odnotowano kilkanaście zdarzeń.

- Padający śnieg, śliska nawierzchnia i zmniejszona widoczność to aspekty, które wymagają od kierowców szczególnej ostrożności. Dlatego radzimy, aby zdjąć nogę z gazu i się nie śpieszyć, bo pośpiech jest złym doradcą. Można wyjechać z domu kilka minut wcześniej, ale za to bezpiecznie dotrzeć do celu - radzi kom. Kowalska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wypadki

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska