
Problemy w urzędach
Ostatnio pojawiły się informację o kłopotach z wypłatą świadczenia.
Dlaczego miałoby dojść do opóźnień w wypłacie 500 plus? Jak podaje money.pl chodzi o akcję protestacyjną, którą prowadzą pracownicy socjalni. To kolejna grupa zawodowa, która skarży się na niskie dochody, przy dochodzących kolejnych obowiązkach służbowych.
Pracownicy socjalni domagają się między innymi zrównania wynagrodzeń z wynagrodzeniami pracowników urzędów gminy.
Czy akcja protestacyjna będzie miała wpływ na terminowość wypłacenia świadczeń 500 plus?
Jak podaje money.pl według Rafalskiej są to sprawy niezwiązane z 500 plus, bo za obsługę programu resort płaci wysokie prowizje i to one powinny wystarczyć na odpowiednie wynagrodzenie pracowników.
Pracownicy miejscy w Toruniu obsługujący program 500 plus i 300 plus mają dość. Narzekają na warunki pracy i płacy. W jednostce trwa kontrola PIP.
Czytaj więcej: Przy 500+ praca ponad siły i za grosze

Źle wypełniony wniosek
Kolejnym powodem niewypłacenia świadczenia 500 plus jest źle wypełniony wniosek. To jednak nie skreśla nas. Należy taki wniosek poprawić.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało listę najczęściej pojawiających się błędów. Wśród nich były jeszcze m.in.: brak wskazania współmałżonka, brak PESEL lub niewłaściwy adres.

Najczęstsze błędy we wnioskach o 500 plus
- brak wskazania pierwszego dziecka w składzie rodziny, w przypadku wnioskowania o świadczenie wychowawcze wyłącznie na drugie i kolejne dzieci,
- brak wskazania współmałżonka w składzie rodziny,
- brak numeru PESEL członków rodziny,
- adres zamieszkania wnioskodawcy nie zgadza się z adresem organu właściwego,
- niekompletne dane teleadresowe wnioskodawcy.