Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza sezon 4 odcinek 9

Ksiądz Andrzej Danielski słynął z działalności na rzecz dziecięcych chórów „Biedronki”. W Polsce północnej działało ich kilkanaście. Ksiądz Danielski organizował ich spotkania, wyjazdy, koncerty, nagrania płyt. Dzięki niemu Biedronki zwiedziły m.in. Wiedeń, Budapeszt. Poświęcał wiele czasu, by Biedronki rozwijały swój talent ale i świetnie się bawiły, poznawały świat.
Ks. Andrzej urodził się w 1966 r. Był absolwentem I LO w Brodnicy. W 1993 r. rozpoczął duszpasterską pracę w Tczewie (wcześniej w Stargardzie Gdańskim), gdzie został mianowany opiekunem scholi parafialnej, z której stworzył Dziecięcy Chór Biedronki obecnie działający w kilkunastu miejscowościach w Polsce północnej. Od października 2004 r. był proboszczem parafii św. Jakuba Ap. w Niewieścinie.
Ksiądz Andrzej Danielski zmarł 13 maja 2022 r. po długiej chorobie. Miał 56 lat.
Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie pod przewodnictwem Ryszarda Kasyny, biskupa pelplińskiego 19 maja o godz. 12. Ciało zmarłego kapłana spocznie na cmentarzu parafialnym w Niewieścinie.