Przypomnijmy, że inwestycja ruszyła pod koniec ub. roku. Przypomnijmy, że wówczas została podpisana umowa na dzierżawę (na 20 lat) terenu pod budowę wyciągu narciarskiego i stoków narciarskich.
Chodziło m.in. o teren, który gmina przejęła z Zasobu Agencji Nieruchomości Rolnych (30 ha gruntu). Gmina podpisała również umowę na 10 hektarów, których była właścicielem. Za inwestycję odpowiedzialna jest firma Fidagaria. - Kompleks składa się z trzech zróżnicowanych tras zjazdowych, których łączna długość to ponad 1,5 kilometra - mówi Piotr Tabiś, dyrektor Ośrodka Narciarskiego Kurza Góra. I jak zapewnia: - Kurza Góra posiada najdłuższą sztucznie naśnieżaną trasę zjazdową w północnej Polsce o długości 770 metrów oraz zimowy park sportowo-rekreacyjny z wyciągiem taśmowym. Ze względu na wydzielenie specjalnej strefy szkoleniowej w postaci zimowego parku rozrywki, będzie istniała możliwość bezkolizyjnego szkolenia poprzez zabawę najmłodszych adeptów narciarstwa, a także początkujących snowboardzistów - dodaje.
Na terenie obiektu będzie działała profesjonalna szkoła narciarska „Kurza Akademia”, a także wypożyczalnia sprzętu i serwis narciarski. Nie zabraknie też obiektów gastronomicznych. - Obiekt będzie wyposażony w jeden z najnowocześniejszych w Polsce sztucznych systemów naśnieżania, za jego poprawne funkcjonowanie będą odpowiedzialni eksperci dbający o naśnieżanie Kotelnicy ośrodka od lat uznawanego za najlepszy ośrodek narciarski w kraju - dodaje szef obiektu.
Kurza Góra będzie w pełni oświetlona. Pomysłodawcy i realizatorzy inwestycji zakładają, że obiekt będzie największym ośrodkiem narciarskim w tej części Polski z trzema kilometrami tras narciarskich.
Obecnie zakończono etap prac ziemnych i instalacji systemu naśnieżanie.
- Przez najbliższy miesiąc będą trwały prace związane z zakończeniem prac infrastrukturalnych w postaci instalacji obiektów usługowych i gastronomicznych - mówi pan Piotr. O terminie oficjalnego otwarcia obiektu będziemy informować.
