MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niebezpieczny przejazd kolejowy w Drużynach w powiecie brodnickim. Czytelnik apeluje o jego usunięcie. PKP odpowiada

Karina Knorps-Tuszyńska
Karina Knorps-Tuszyńska
Nasz Czytelnik zauważył, że na torach w Drużynach pojazdy wielokrotnie wyrzuca na pobocze drogi, przez co są w ten sposób uszkadzane, a co najgorsze, może to doprowadzić do tragedii. Niebezpiecznie jest zwłaszcza jesienią i zimą, gdy nawierzchnia jest mokra lub śliska.
Nasz Czytelnik zauważył, że na torach w Drużynach pojazdy wielokrotnie wyrzuca na pobocze drogi, przez co są w ten sposób uszkadzane, a co najgorsze, może to doprowadzić do tragedii. Niebezpiecznie jest zwłaszcza jesienią i zimą, gdy nawierzchnia jest mokra lub śliska. Michal Gaciarz/Polska Press
Nasz Czytelnik skontaktował się z nami, ponieważ słyszał, że podczas wykonywanego remontu drogi wojewódzkiej nr 543 na odcinku Drużyny-Szabda w powiecie brodnickim w zakres prac nie wchodzi usunięcie starych, nieużywanych od wielu lat torów kolejowych. Czytelnik prosił nas o sprawdzenie usłyszanych przez niego informacji.

Noc Bibliotek w Brodnicy

od 16 lat

Nasz Czytelnik zauważył, że na wspomnianych torach w Drużynach w powiecie brodnickim pojazdy wielokrotnie wyrzuca na pobocze drogi, przez co są w ten sposób uszkadzane, a co najgorsze, może to doprowadzić do tragedii. Niebezpiecznie jest zwłaszcza jesienią i zimą, gdy nawierzchnia jest mokra lub śliska. Według naszego Czytelnika niedopuszczalne jest, aby tory miały tam pozostać pomimo remontu blisko dwukilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 543 na odcinku Drużyny-Szabda, wykonywanego na przez województwo kujawsko-pomorskie.

W dokumentacji przetargowej dotyczącej remontu tej drogi jest zapis, że w ramach inwestycji wykonane zostaną prace rozbiórkowe m.in. warstw nawierzchni, krawężników chodników czy barier i poręczy, ale brak informacji o torach kolejowych. O wyjaśnienia poprosiliśmy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. Od Michała Sitarka, rzecznika prasowego ZDW otrzymaliśmy odpowiedź, że województwu kujawsko-pomorskiemu i ZDW od początku zależało na przebudowie całej drogi wraz z dawnym przejazdem, niestety, spółka PKP S.A nie zgodziła się na przekazanie województwu działki przecinającej drogę wojewódzką po dawnym torowisku. - W związku z tym nie mogliśmy zlecić jakichkolwiek prac na dawnym przejeździe. Teren nadal jest własnością kolei- podkreślił rzecznik ZDW Michał Sitarek, ale dodał, że wiosną 2022 r. zostali poinformowani, że PKP planuje rozbiórkę przejazdu.

O potwierdzenie poprosiliśmy rzecznika PKP i otrzymaliśmy odpowiedź, która z pewnością zadowoli naszego Czytelnika i pozostałe osoby, które często przejeżdżają przez przejazd kolejowy w Drużynach.

- PKP S.A. planuje rozbiórkę torów po byłym przejeździe kolejowym w miejscowości Drużyny. Obecnie trwa proces pozyskiwania niezbędnych zgód. Dokładne terminy będą znane po jego zakończeniu

- przekazała "Pomorskiej" Paulina Jankowska, główny specjalista Wydziału Współpracy z Mediami, Biura Komercjalizacji, Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych S.A.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska