https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niebieski Wieloryb - gra. Czym jest Blue Whale Challenge?

S, AIP
Niebieski wieloryb gra staje się coraz popularniejsza wśród dzieci, ale jej zasady są przerażające!
Niebieski wieloryb gra staje się coraz popularniejsza wśród dzieci, ale jej zasady są przerażające! gs24.pl
Niebieski wieloryb - nowa gra, która prowadzi do samookaleczeń. Poznaj przerażające zasady gry Niebieski wieloryb i uchroń swoje dziecko! Czym jest Blue Whale Challenge?

Niebieski Wieloryb to gra, podczas której uczestnicy - dzieci - dostają różne zadania. Przez 50 dni koordynator każe im między innymi dokonywać samookaleczenia, unikać snu i oglądać horrory. "Zabawa" może zakończyć się nawet samobójstwem. Jak chronić dziecko w sieci? Czy możemy zapanować nad treściami, które przegląda?

Blue Whale Challenge, czyli niebieski wieloryb. Co to jest?
Wygląda na zjawisko, które w internecie określane jest mianem „challengu“, czyli wyzwania, które gracze mają wykonać. Uczestnicy mają podjąć się w kolejnych dniach wykonania 50 zadań. Jednym z bardziej popularnych „challengów“ było Ice Buckett Challenge, czyli wylanie na siebie kubła zimnej wody, które miało na celu wsparcie fundacji.

Przeczytaj także: Niebieski Wieloryb prowadzi do samookaleczeń dzieci [Niebieski Wieloryb na czym polega]

Niebieski wieloryb zasady

Niebieski Wieloryb polega na tym, że grający otrzymuje tzw. opiekuna, który wyznacza mu zadania do realizacji. Wśród zadań jest samookaleczenie, a nawet samobójstwo.

- Gra ,"Niebieski Wieloryb" powstała w Rosji i jest aktualnie coraz bardziej popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Codziennie otrzymują jedno ustalone zadanie. Zadania polegają mi.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych podobnych zadań. zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatni, pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadane skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia. W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło blisko 200 dzieci. Niestety, można spodziewać się, iż gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci, które są podatne na tego rodzaju manipulacje - informuje kuratorium oświaty i przestrzega przed grą Niebieski Wieloryb, która może być śmiertelnie niebezpieczna!

Niebieski wieloryb gra

Niebieski Wieloryb to gra, która doprowadza dzieci do samookaleczeń, a nawet samobójstwa. Gra Niebieski wieloryb jest szczególnie popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat.

O grze Niebieski wieloryb dzieci dowiadują się przez internet. Ich rodzice często nie mają o niczym pojęcia, a gra jest śmiertelnie niebezpieczna. Niebieski wieloryb może prowadzić bowiem do samookaleczeń, a nawet do samobójstwa!

Co piąty rodzic nigdy nie rozmawiał ze swoimi dziećmi o bezpieczeństwie w sieci, a spośród tych, którzy to zrobili, tylko połowa poruszała temat treści. 53 proc. opiekunów deklaruje, że ustaliła ze swoimi dziećmi zasady korzystania z internetu. Problem polega na tym, że zazwyczaj dotyczą one jedynie limitu czasu. Tylko 13 proc. rodziców stosuje oprogramowanie filtrujące w komputerze lub laptopie, zaś wykorzystywanie go w tabelach i smartfonach używanych przez dzieci potwierdza jedynie kilka procent z nich. Tymczasem eksperci alarmują, że dla najmłodszych jak i starszych dzieci kontakt z pornografią, czy brutalną przemocą, jaką bez większego problemu można znaleźć w sieci, może być szokiem, z którym trudno jest im sobie poradzić. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby z jednej strony chronić dzieci przed takimi sytuacjami, a z drugiej odpowiednio na nie reagować..

Zaleca się wykonanie pięciu prostych kroków:

  1. Ustal z dzieckiem zasady korzystania z internetu.
  2. Udostępniaj dziecku jedynie pozytywne i bezpieczne treści.
  3. Rozmawiaj z dzieckiem o jego doświadczeniach w sieci.
  4. Skonfiguruj ustawienia bezpieczeństwa w urządzeniu.
  5. Zainstaluj program do kontroli rodzicielskiej.

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.
W programie między innymi o: skandalu podczas MP w Grudziądzu, szalonym rzucie w przerwie meczu we Włocławku i wypadku z udziałem czołgu w Bydgoszczy.

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

W
WalutowyInwestor

Co za totalna głupota ...

G
Gość
W dniu 21.03.2017 o 15:04, Tati napisał:

Ta informacja to podobno bzdura, na którą się nabrały wszystkie media bez jej weryfikacji.Czy ktoś zna jakieś wiarygodne źródła, że rzeczywiście tyle dzieciaków zrobiło sobie krzywdę?

Moja przyjaciółka wplątała się w tą gre i wylądowała w szpitalu z podciętymi żyłami. Kilka miesięcy temu zauważyłam cięcia na jej rękach i to, że bardzo mało jadła. Powiadomiłam o tym jej rodziców i jak się później okazało to był ten challenge. Jest to bardzo niebezpieczne i coraz więcej się o tym słyszy...
z
zygmunt

tą grę wymyślił psychopata z brakiem mózgu zza Buga powinni takich odstrzelić bez ostrzeżenia

T
Tati

Ta informacja to podobno bzdura, na którą się nabrały wszystkie media bez jej weryfikacji.

Czy ktoś zna jakieś wiarygodne źródła, że rzeczywiście tyle dzieciaków zrobiło sobie krzywdę?

j
jacek

jeżeli swoje dziecko wychowywałeś normalnie z miłością do bliżniego

to nie masz sie co martwić .

ALE jeżeli w twoim domu rządżi pieniądz i zasada że można z pieniędmi załatwić wszystko

to twoje dziecko jest w niebezpieczenstwie

u
ula
Chyba nikt nie ma watpliwisci ze za gra stoja satanisci. A dziaranie zyletka swojego ciala to dzialania okultystyczne. Na koncu smobojstwo czyli najciezszy grzech. Tresci sadystyczne ktore te dzieci maja ogladac maja za zadanie wyorac ich mozg i ulatwic dijscie do nich szatanowi. To jest tak wprost widiczne ze gra moglaby sie juz nazywac "sprzedaj sie satanowi". Strasznevpranie mozgu, okultysci sobie urzadzili niezla uczte na tych dzieciach. To straszne.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska