Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niebieski wieloryb: gra, która może doprowadzić do samobójstwa!

mz, AIP
Niebieski wieloryb - ta gra ma przerażające zasady, polegające na zadaniach, które mogą prowadzić nawet do samobójstwa.
Niebieski wieloryb - ta gra ma przerażające zasady, polegające na zadaniach, które mogą prowadzić nawet do samobójstwa. gs24.pl
Niebieski wieloryb to śmiertelnie niebezpieczna gra, która zyskuje popularność u dzieci. Jakie są zasady gry Niebieski wieloryb? jakie zadania trzeba w niej wykonać?

Niebieski wieloryb gra zasady

Niebieski Wieloryb to gra, która doprowadza dzieci do samookaleczeń, a nawet samobójstwa. Gra Niebieski wieloryb jest szczególnie popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Jakie są zasady gry Niebieski wieloryb, gry, która może doprowadzić nawet do samobójstwa?

Zasady gry Niebieski wieloryb są przerażające: Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Codziennie otrzymują jedno ustalone zadanie. Zadania polegają mi.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych podobnych zadań. zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatni, pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadane skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia.

O grze Niebieski wieloryb dzieci dowiadują się przez internet. Ich rodzice często nie mają o niczym pojęcia, a gra jest śmiertelnie niebezpieczna. Niebieski wieloryb może prowadzić bowiem do samookaleczeń, a nawet do samobójstwa!

Przeczytaj także: Niebieski Wieloryb prowadzi do samookaleczeń dzieci [Niebieski Wieloryb na czym polega]

Niebieski wieloryb gra zadania

Niebieski Wieloryb polega na tym, że grający otrzymuje tzw. opiekuna, który wyznacza mu zadania do realizacji. Wśród zadań jest samookaleczenie, a nawet samobójstwo.

Dzieci, które chcą wziąć udział w grze Niebieski wieloryb zmuszane są do wykonywania różnego rodzaju zadań, taki jak np. wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach, oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi, a nawet skoku z dużej wysokości, który może się skończyć samobójstwem!

- Gra ,"Niebieski Wieloryb" powstała w Rosji i jest aktualnie coraz bardziej popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Codziennie otrzymują jedno ustalone zadanie. Zadania polegają mi.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych podobnych zadań. zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatni, pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadane skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia. W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło blisko 200 dzieci. Niestety, można spodziewać się, iż gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci, które są podatne na tego rodzaju manipulacje - informuje kuratorium oświaty i przestrzega przed grą Niebieski Wieloryb, która może być śmiertelnie niebezpieczna!

Co piąty rodzic nigdy nie rozmawiał ze swoimi dziećmi o bezpieczeństwie w sieci, a spośród tych, którzy to zrobili, tylko połowa poruszała temat treści. 53 proc. opiekunów deklaruje, że ustaliła ze swoimi dziećmi zasady korzystania z internetu. Problem polega na tym, że zazwyczaj dotyczą one jedynie limitu czasu. Tylko 13 proc. rodziców stosuje oprogramowanie filtrujące w komputerze lub laptopie, zaś wykorzystywanie go w tabelach i smartfonach używanych przez dzieci potwierdza jedynie kilka procent z nich. Tymczasem eksperci alarmują, że dla najmłodszych jak i starszych dzieci kontakt z pornografią, czy brutalną przemocą, jaką bez większego problemu można znaleźć w sieci, może być szokiem, z którym trudno jest im sobie poradzić. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby z jednej strony chronić dzieci przed takimi sytuacjami, a z drugiej odpowiednio na nie reagować..

Zaleca się wykonanie pięciu prostych kroków:

  1. Ustal z dzieckiem zasady korzystania z internetu.
  2. Udostępniaj dziecku jedynie pozytywne i bezpieczne treści.
  3. Rozmawiaj z dzieckiem o jego doświadczeniach w sieci.
  4. Skonfiguruj ustawienia bezpieczeństwa w urządzeniu.
  5. Zainstaluj program do kontroli rodzicielskiej.

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.
W programie między innymi o: skandalu podczas MP w Grudziądzu, szalonym rzucie w przerwie meczu we Włocławku i wypadku z udziałem czołgu w Bydgoszczy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska