W Sępólnie Krajeńskim przestępczy proceder był od dłuższego czasu pod obserwacją służb celno-skarbowych. Lokal posiadał zabezpieczenia, kamery zewnętrzne i zamek elektromagnetyczny z systemem selekcji klientów.
- Funkcjonariusze podjęli czynności kontrolne. W ich wyniku ujawniono i zabezpieczono 4 urządzenia komputerowe do urządzania nielegalnych gier hazardowych, router, rejestrator cyfrowy monitoringu oraz gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych. Do sprawy przesłuchano również dwudziestolatkę prowadzącą salon gier oraz przebywających w nim 6 klientów –poinformował Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy KAS w Bydgoszczy.
W Ciechocinku lokal był zlokalizowany w centrum miasta. Jak informują funkcjonariusze KAS punkt był zamknięty z zewnątrz dla osób postronnych, a witryny oklejone zostały folią uniemożliwiającą widzenie tego, co znajduje się w środku. Dlatego służby podjęły interwencję
- Ich przypuszczenia potwierdziły się, ponieważ w lokalu ujawnili 6 zestawów komputerowych do urządzania gier hazardowych. Nielegalnym salonem gier zarządzała 19-letnia kobieta. W jej telefonie komórkowym funkcjonariusze odkryli aplikację umożliwiającą zdalne kredytowanie poszczególnych stanowisk komputerowych. Fakt ten tylko potwierdził, że w lokalu były organizowane nielegalne gry hazardowe - mówi Stróżyński.
Za urządzanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grożą surowe kary. Za prowadzenie tego typu nielegalnych gier i posiadanie automatów wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, grożą kary pieniężne do 100 tys.zł od każdego komputera, kara grzywny lub pozbawienie wolności.
