Niemy protest toruńskich hokeistów, TKH przegrywa po raz siódmy z rzędu!

"Gramy za darmo" - w koszulkach z takim napisem wyjechali na rozgrzewkę toruńscy hokeiści. Potem przegrali po raz siódmy z rzędu

TKH NESTA - KH SANOK 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, d. 0:0, k. 2:3)
Bramki: 0:1 Cacho - Milan (44.), 1:1 Dzięgiel - Dołęga, Bomastek (50.)
TKH Nesta: Plaskiewicz - Chrzanoiwski, Kubat, Bomastek, Dzięgiel, Dołęga - Koseda, Buril, Bomba, Winiarski, Marmurowicz - Lidtke, Talaga, Minge, Chyliński, Wieczorek - Pietras, Porębski

Sytuacja drużyny musi być bardzo zła, skoro zawodnicy zdecydowali się na taki krok. Pod koniec ubiegłego roku działącze TKH Nesty zwolnili kilku droższych hokeistów, rozstali się także z Finem Arto Koivisto. To niewiele pomogło. Drużyna seryjnie przegrywa, jej mecze oglądają nieliczni kibice, a w kasie wieje wiatr.

Po meczu hokeiści nie chcieli się wypowiadać na temat swojego protestu. Stanowiska nie zajął także obecny na lodowisku prezes Marek Sokołowski. Jedynie Rafał Cychowski (zaczynał sezon w Toruniu obecnie hokeista KH Sanok) oficjalnie potwierdził, że klub ma wobec niego spore zaległości.

Mimo tych problemów hokeiści zagrali ambitnie. Rozpędzony kolejnymi zwycięstwami KH Sanok przyjechał do Torunia po pewne punkty. Goście atakowali, ale dopiero w 43. minucie Michała Plaskiewicza uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Czech Viliam Cacho.
Do końca tercji zdecydowaną przewagę mieli już torunianie. Bramek mogło paść wiele, ale trafił jedynie Jacek Dzięgiel. W dogrywce kolejce okazje zmarnowali Bomastek i Bartłomiej Bomba. To zemściło się w rzutach karnych, w których lepsi okazali się goście.

W innych meczach: grupa A: Cracovia - Podhale Nowy Targ 5:3, GKS Tychy - JKH Jastrzębie 2:6, Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 4:3; grupa B: Stoczniowiec Gdańsk - KTH Krynica 7:1