Nesta Mires Toruń bez szans z wicemistrzem Polski

Kolejna szansa na pietrwsze zwycięstwo w Polskiej Hokej Lidze już w piątek.
Kolejna szansa na pietrwsze zwycięstwo w Polskiej Hokej Lidze już w piątek. Sławomir Kowalski
Nie udał się powtórny debiut w ekstraklasie toruńskim hokeistom. Przegrali w Jastrzębiu 0:4.

JKH Jastrzębie - Nesta Mires Toruń 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Bramki: 1:0 Semrad - Danieluk, Plichta (5.), 2:0 Danieluk - Lukacik, Plichta (22.), 3:0 Nalewajka (50.), 4:0 Nalewajka (54.)
NESTA MIRES: Plaskiewicz - Lidke, Skólmowski, Dzięgiel, Chrzanowski, Dołęga - Kamko, Zacharenka, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Żyliński, Podsiadło, Strużyk, Kuchnicki, Winiarski - Huzarski, Husak, Wiśniewski, Bomastek.

\JKH to wicemistrz Polski. W tym roku skład ma jednak słabszy niż rok temu, ale na torunian wystarczył. Już w pierwszej tercji gospodarze mocno nacierali. Dobrze między słupkami spisywał się Michał Plaskiewicz. W 5. minucie musiał uznać wyższość Czecha Tomasa Somrada, ale w kilku kolejnych sytuacjach sytuacjach ratował swój zespół.
"Plaster" w kolejnych dwóch tercjach także był najlepszym graczem w Neście Mires. Szczęście opuściło go dopiero w ostatniej kwarcie. Najpierw krążek do toruńskiej bramki wbił nasz obrońca Łukasz Podsiadło, a w 54. minucie sam Plaskiewicz parkanem zapewnił czwartego gola gospodarzom.

W piątek inauguracja PHL na Tor-Torze. Nesta Mires podejmie Podhale Nowy Targ.

W innych meczach: Unia Oświęcim - Orlik Opole 3:2, Cracovia - Naprzód Janów 8:3, TatrySki Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 8:0, Ciarko PBS Bank Sanok - Polonia Bytom 4:3, mecz SMS U20 Sosnowiec - GKS Tychy 1:19.