https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niepełnosprawny pedofil uniknie kary? Choruje na stwardnienie rozsiane

Małgorzata Moczulska
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne polskapresse
W końcu ruszył proces niepełnosprawnego pedofila. 26-latek przyjechał do sądu na wózku. Czy uda się go skazać za gwałt na dziecku?

W Sądzie Rejonowym w Świdnicy rozpoczął się proces 27-letniego Tomasza Ł. - pedofila oskarżonego o to, że co najmniej trzykrotnie doprowadził 5-letniego syna sąsiadki do obcowania płciowego oraz prezentował dziecku gorszące materiały.

Oskarżony, który nie stawił się na poprzednią rozprawę, zasłaniając się chorobą, tym razem przyjechał do sądu na wózku. Mężczyzna choruje na stwardnienie rozsiane i w związku z tym może uniknąć kary.

Dla dobra dziecka

Zaraz po wejściu na salę rozpraw obrońca Tomasza Ł. wniósł o wyłączenie jawności sprawy, a sędzia Marek Żurawski przychylił się do tego wniosku. Argumentował to dobrem pokrzywdzonego dziecka.

Jak ustaliliśmy, na rozprawie m.in. przedstawiono opinię lekarzy z której wynika, że Tomasz Ł. w związku ze swoim stanem zdrowia może uczestniczyć w procesie. To szansa na to, że mężczyzna zostanie skazany. Wcześniej biegli uznali bowiem, że nie może przebywać w zakładzie karnym. Dlatego wyszedł z niego przedterminowo w sierpniu ubiegłego roku (odsiadywał wyrok za gwałt na dziecku) i nie trafił do niego ponownie, kiedy kilka miesięcy później okazało się, że znów skrzywdził dziecko.

Tym razem ofiarą był 5-letni syn sąsiadki. Kobieta kilka razy zostawiała malca pod jego opieką. Tłumaczyła, że syn polubił Tomasza Ł., a ona była pewna, że choćby z powodu tego, iż Ł. porusza się na wózku inwalidzkim, jej dziecko jest pod jego opieką bezpieczne. Myliła się…

Tomasz Ł. ma dopiero 27 lat, ale na swoim koncie dwa wyroki za pedofilię. Czy usłyszy trzeci? Za to, co zrobił, grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Gdyński ksiądz molestował nieletnich. Przyznał się do winy i trafił do aresztu

Komentarze 34

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

m
mati
Jakim prawem wypuścili go na wolność przecież we więzieniu nic nie robi tylko odpoczywa !!!! to czemu go zwolnili ja jestem chora na SM i nikt mnie z niczego nie zwalnia chodzę do pracy i pracuje 12 godzin dziennie !!!!!!! bo za darmo nikt mi nic nie da . Przecież jak będzie miał nawrót choroby bierze leki i dalej odsiaduje wyrok. Kto takie nieodpowiedzialne decyzje podejmuje, tragedia że z więzienia się zwalnia bo ktoś jest chory, a kogo to obchodzi my też chorujemy i musimy sobie radzić to tym bardziej więźniowie niech sobie radzą zresztą za nasze pieniądze są gośćmi w więzieniu.
g
gość
stwardnienie rozsiane do uniknięcia kary? jak ma stwardnienie rozsiane, to może gwałcić, kraść, zabijać i już? bo ma stwardnienie rozsiane i jeździ na wózku?! wszystko wtedy wolno? przepraszam, ale to, że jeździ na wózku nie zwalnia go od odpowiedzialności karnej i niczego nie tłumaczy, powinien ponieść możliwie jak największą karę. za pedofilie, gwałty, powinni ujawniać wizerunek w gazetach i na portalach i dawać max wymiar kary, a u nas zakryją twarz i jeszcze ułaskawią....!!!!!!!!
W
W-w
1. WYKASTROWAĆ (obciąć mu wszystko)
2. na czole wytatuować napis PEDOFIL
l
lolo
Kastracja to obcięcie jąder, należałoby obciąć fujarkę wstawić cewnik i po problemie. Jaja zostawić dla przypomnienia że fiutka brakuje.
x
xux
Gwałcic dzieci może, ale siedzieć w pierdlu nie może. BIEGLI w PL to największy SYF sądownictwa. Nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za to co robią. Mało tego, nie wiem czy wiecie, jak wam biegły sporządzi NIEPRAWIDŁOWĄ opinię (co stwierdzi sąd, np. wytykając błędy przy wyliczeniu metrażu nieruchomości) to i tak wy musicie za tą opinię zapłacić. DO PIERDLA ZWYRODNIALCA, niech tam dożyje swoich parszywych dni.
R
Rzeźnik
Kastracja i po problemie, więcej mu nie stanie.
P
Pan Paragraf
Wózek, ani kule nie zwalniają z odpowiedzialności karnej
a
assist
Strzał w potylicę defaultowo .Ścierwo zmielic i na paszę dla dzikich zwierząt rzucić. Ogłosić jako karę dla następnych.
A
An
Moj dziadek mawial : " powie***sic na rynki, aby wszyscy widzieli
0-71
A ja choruję na pedofili i gwałcicieli. To jak jednego za dużo o "raz trzaskę" to też będę free ?
Patologiczny i nie logiczny wymiar sprawiedliwość. Przeczytajcie co się dzieje we Włoszech, Francji, Niemczech i Belgii. Banda głupich .... . Tyle w temacie.
k
klech
katolicy sobie radzą w takich sprawach:
Abp Michalik o pedofilii: Dziecko lgnie, drugiego człowieka wciąga.
Cyt:
Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga. abp Józef Michalik
G
Gość
Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga.
s
szczepanh (d. olek_01)
Powiesić sk***wiela na latarni i już . po co go żywić z naszych podatków ??
P
Pan
Powiadam, nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe.
x
x
bk. Jak człowiek nieznany, to nie zostawiaj z nim dziecka.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska