Niepodległość świętowali w ruchu. Bieg Niepodległości w Żninie [zobacz zdjęcia]

(szym)
Pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Walk i Męczeństwa przy ul. Kościuszki w Żninie.
Pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Walk i Męczeństwa przy ul. Kościuszki w Żninie. Szymon Cieślak
Aż 84 osoby wzięły udział w Biegu Niepodległości, który tradycyjnie odbył się w żnińskich "plantach", przy pomniku Walk i Męczeństwa.
W tegorocznym biegu niepodległości wzięło udział 84 zawodników.

Żnin. Bieg Niepodległości.

Dzieci i młodzież

Bieg zorganizował Żniński Klub Biegacza. Sportowcy zmierzyli się ze sobą w trzech kategoriach wiekowych.
W pierwszej, najmłodszej biegli dziewczynki i chłopcy z rocznika 2002 i młodsi. Ich trasa liczyła 600 metrów. Wśród dziewczynek najszybszą okazała się Sara Pochylska. Drugie miejsce zajęła Zosia Połowczyk, a trzecie należy do Martyny Zdzierak. Najszybszym chłopcem został Hubert Sobyrayski. Na drugim miejscu bieg ukończył Wiktor Maliszewski, a na trzecim Jan Kopczyński.

Młodzież, czyli osoby urodzone w latach 2001 - 1998, biegli na dystansie 1400 metrów. W kategorii kobiet zwyciężyła Karolina Napierała. Drugie miejsce zajęła Zofia Kanarkowska, a jako trzecia na metę przybiegła Natalia Doroszewska. Najszybszym mężczyzną w tej kategorii wiekowej został Adam Wielgosz. Tuż za nim na metę przybiegli Marian Kubiak oraz Mikołaj Wiśniewski.

Dorośli

Dorośli, czyli biegacze urodzeni w roku 1997 oraz starsi zmierzyli się ze sobą na dystansie 4000 metrów. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Krystyna Staniszewska. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Niemkiewicz, a trzecie Maria Walczak. Najszybszym mężczyzną tegorocznego Biegu Niepodległości został Szymon Krakowiak. Drugie miejsce zajął Emil Pietryszyn, a trzeci na metę przybiegł Michał Zaborowski.