Solejukowa z "Rancza" to twarda, przedsiębiorcza i zaradna życiowo kobieta pracująca. Przez większą część trwania serialu była jednak zaniedbana. Wrodzone piękno Solejukowa skrywała pod chustką, którą wiąże jak staruszka, czy starymi ubraniami. Dopiero w dalszej części serialu okazało się, że jest piękną kobietą. Przeszła bowiem bardzo zaskakującą metamorfozę, że nawet jej mąż Solejuk jej nie poznał.
Niesamowita metamorfoza Katarzyny Żak - tak wyglądają przygotowania do seriali
Katarzyna Żak za każdym razem gdy wciela się w tę postać musi najpierw poddać się długiej charakteryzacji. Do roli Solejukowej postarza się i oszpeca bardzo wiarygodnie.
Jak wygląda Katarzyna Żak w serialu i po za nim? Zobaczcie w poniższej galerii.
Trzeba jednak pamiętać, ze dla serialowej Solejukowej nie ma rzeczy niemożliwych. Serialowa bohaterka z powodzeniem łączyła rolę gospodyni domowej i współwłaścicielki firmy. Ponadto wznowiła edukację w późnym wieku. Dzięki temu stała się wzorem dla wielu telewidzów.
