- Wskazujemy naszym członkom co należy robić w różnych sytuacjach, które nas spotykają. Pomagamy w zdobyciu dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego, kierujemy na specjalistyczne badania, na szkolenia usprawniające widzenie, pomagamy przy wypisywaniu zeznań podatkowych, a nawet w zdobyciu zatrudnienia - wymienia Stanisław Pytel, prezes wąbrzeskiego koła.
Wygraj dwupokojowe mieszkanie loterii "Pomorskiej"
Poznają nowe osoby, integrują się na wycieczkach
Słowa prezesa potwierdza Aneta Cisło, która do koła należy już od 14 lat. - Dzięki temu poznałam wiele nowych osób. Czuję, że nie jestem pozostawiona sama sobie, wiem do kogo mogę się zwrócić o pomoc - mówi pani Aneta i dodaje. - Wspólnie spędzamy czas, wyjeżdżamy na wycieczki, ostatnio byliśmy w Żninie, Wenecji i Biskupinie. Dla dzieci organizowane są kolonie
Przeczytaj też:Eksperyment wyborczy w Inowrocławiu. Głosowali niewidomi [zdjęcia]
Są otwarci na nowych członków
- Osoby, które mają umiarkowany stopień niepełnosprawności ze względu na wzrok - oznaczony jest on symbolem 04-O - mogą się do nas zgłosić. Pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności niezbędnych, aby zapisać się do naszego związku - zapewnia Stanisław Pytel.
Członkowie związku mają także jeszcze jeden przywilej. Na podstawie legitymacji PZW mogą korzystać m.in. ze zniżek na przejazdy autobusami i pociągami.