https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niezawodne światłowody

Materiał Partnera Zewnętrznego
Siedzisz wygodnie na kanapie, śmigasz w sieci, chcesz bez problemu obejrzeć transmisję z koncertu. Musisz w kilkadziesiąt sekund pobrać kilkaset zdjęć z wakacji czy ściągnąć ulubiony serial w jakości HD. Dodatkowo dziecko gra online. Potrzebujesz do tego naprawdę szybkiego i stabilnego internetu.

Przeciętny internauta, nie musi się zastanawiać nad tym, z jakiej technologii korzysta. Chce po prostu technologicznych udogodnień. Chce Internetu coraz szybszego, marzy mu się taki z przesyłem 300 czy 600 Mb/s . Nierealne? Już nie.

Największy operator telekomunikacyjny w Polsce, Orange, prowadzi właśnie rozbudowę sieci światłowodowej na ogromną skalę. Obecnie w jej zasięgu jest już milion polskich gospodarstw domowych, w 26 miastach, także w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Jeszcze w tym roku rozpoczną się inwestycje w 33 kolejnych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Japonia czy bliższe nam Litwa, Łotwa, Norwegia, Dania, Szwecja, są bardzo bliskie powszechnego dostępu do takich prędkości. Dzięki inwestycjom w światłowodowe sieci możemy dołączyć do tych krajów.

Światłowody są niezawodne. Wyjątkowo duże prędkości transmisji danych i brak zakłóceń dają komfort korzystania z Internetu. To ważne, bo w naszych domach przybywa urządzeń, które podłączamy do sieci. To już nie tylko komputery, smartfony czy telewizory. To również lodówki i inny sprzęt potrzebujący do pracy szybkiego łącza. Nasze domy coraz częściej zmieniają się w Smart Home. I jak tu nie kochać światłowodu!

Spośród technologii dostarczania Internetu przyszłość należy właśnie do światłowodu doprowadzonego bezpośrednio do domu. Dlaczego? Bo tylko ta technologia zapewnia największą szybkość przesyłu danych i co niezwykle ważne nie ma ograniczeń i limitów. Potencjał światłowodu jest przeogromny i czeka dopiero na rozwinięcie.

Koszty inwestycji są spore, ale to na szczęście nie jest problem użytkownika Internetu. Każdy powszechny sposób dostępu do Internetu wymagał ogromnych nakładów. Tak było, gdy kładziono tradycyjne kable miedziane czy stawiano maszty zapewniające dostęp mobilny.

Z sieci internetowej korzysta już dwie trzecie Polaków. Statystyczny polski użytkownik spędza w Internecie z komputerem lub tabletem w ręku średnio cztery i pół godziny dziennie. Dzięki niemu obcujemy z kulturą, mamy dostęp do multimedialnej rozrywki, nowych narzędzi pracy oraz nauki.

Czy możesz już korzystać z internetu światłowodowego Orange? Sprawdź wpisując swoje dane pod adresem **

www.orange.pl/swiatlowod

**

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

h
hq

Bo w Polsce wszystko jest........... teoretycznie.

n
norbert51

Też mam światłowody od Intersell - bardzo sobie je chwalę :)

l
lolek9

Korzystam ze światłowodów od Intersell. Bardzo dobra jakośc połączenia ;)

o
orange nawet pod łóżkiem?
Orange swomi usługami osacza klientów nie dając im swobodnie decydować otym co im odpowiada. W Słupsku chciałem kupić kartę SIM ponieważ zgubiłem, a telefon mam na abonament..niestety, w salonie orange zapropnowano mi kartę SIM pod warunkiem podpisania umowy na otworzenie konta bankowego w zapryjaźnonym z orange banku...? Zostałem zmuszony do podpania umowy bo w przeciwnym razie ozostałbym bez możiwości korzystania z telefonu pomimo płaenia abonamentu. Nie zamerzam korzystać z konta bankowego, bo go nie potrzebuję, sądzę,że jest potrzebne orange by mieć kontrolę nad klientem. Za poprzedniego ustroju bulwersowały nas "rozmowy kontrlowane", a dziś dajemy sobą manipulować i pozwalamy kontrolować nie tylko nasze rozmowy ale i wydatki oraz czym się interesujemy i co oglądamy..strach zajrzeć pod łóżko by nie zobaczyć tam konsultanta zmuszającego nas do zawarcia kolejnej " korzystnej" umowy.
W
Wykonawca

Witam, to przykre, że w telewizji i gazetach tak się chwali Orange za budowę sieci światłowodowych w Polsce. Niestety jest druga strona medalu. W tej chwili wiele firm, które dla Orange pracują bo Orange nie ma wykonastwa jest na skraju bankructwa. Orange dokonuje odbiorów od wykonawców, następnie uruchamia usługi i sprzedaje je klientom. Niestety Orange nie podpisuje odbiorów wykonawcą i nie wypłaca należności. Oczywiście wynajduje jakieś błędy w dokumentacji lub na budowie a jeśli uda je się poprawić to i tak na kolejne "nieprawidłowości" należy się nastawić. Nie przeszkadza to do użytkowania sieci. Jestem bardzo ciekawy jak to jest, że budowa nie ma odbioru i za nią Orange nie płaci ale jednocześnie z tego korzysta. Może to przestępstwo? Proszę zainteresować się tematem Orange w Bydgoszczy mieści się na Chodkiewicza tam również są ulokowani wykonawcy główni jak Atem czy TELTECH. Podwykonawcy którzy od marca nie dostali należności jak mają funkcjonować, płacić podatki i wypłaty ludziom. Proszę zainteresować się problemem. Pozdrawiam.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska