Noc Poetów w Chojnicach jednak bez Jerzego Treli

  Noc Poetów w Chojnicach jednak bez Jerzego Treli

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Jerzy Trela nieoczekiwanie odwołał swój przyjazd na Noc Poetów

  Jerzy Trela nieoczekiwanie odwołał swój przyjazd na Noc Poetów ©archiwum/Maryla Rzeszut

  Aktor nieoczekiwanie odwołał swój przyjazd na Noc Poetów i afisze trzeba było poprawiać. W miejsce Treli przyjedzie Jacek Kawalec.
  Jerzy Trela nieoczekiwanie odwołał swój przyjazd na Noc Poetów

  Jerzy Trela nieoczekiwanie odwołał swój przyjazd na Noc Poetów ©archiwum/Maryla Rzeszut

  Pertraktujący z aktorami szef referatu kultury Zbigniew Buława jest zawiedziony, ale co zrobić, jeśli aktor ma na swoje wytłumaczenie to, że nieoczekiwanie przełożono mu termin operacji! Z takim argumentem się nie dyskutuje. W związku z tym na pilne zastępstwo ściągnięto Jacka Kawalca, którego widzowie mogą podziwiać w serialu "Ranczo".

  Przeczytaj także: Bo ja aktor jestem - rozmowa z Jerzym Trelą

  Przypomnijmy, że gwiazdami aktorskimi Nocy Poetów będą Ewa Szykulska i Anna Chodakowska.
  Z poetów pojawią się Tadeusz Dąbrowski, Wojciech Boros i Karolina Sałdecka, ta ostatnia też w zastępstwie - za Agnieszkę Wolny-Hamkało, której też nie uda się dojechać 2 sierpnia do Chojnic.
  Nowinka to występ Ukraińców z partnerskiego Korsunia Szewczenkowskiego - wystąpią w fosie Wladlen Kowtun i Siergiej Kaliniczenko.

  Ciekawie zapowiada się muzyczna oferta Nocy, bo będą nas bawić zespół "Projekt Vołodia" z udziałem Mirosława Baki, Agnieszka Chrzanowska z zespołem, Lidia Jazgar z zespołem "Galicja" oraz - zaproszony po latach - Dariusz Siciński.

  Dreszczyk emocji tradycyjnie przeżyją ludzie pióra, którzy nadesłali swoje wiersze na ogólnopolski konkurs jednego wiersza - co roku ogłaszany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Dowiemy się, kto dostał laury i być może laureaci osobiście objawią się nam na scenie.

  Start już o godz. 18, a koniec jest nieprzewidywalny, w każdym razie grubo po północy. Miejmy nadzieję, że aura będzie sprzyjać i poetom, i publiczności.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018