Nominowany do Osobowości Roku 2018 z powiatu wąbrzeskiego...

  Nominowany do Osobowości Roku 2018 z powiatu wąbrzeskiego Paweł Kaliszewski je i śpi ze swoimi papugami

  KAK

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Paweł Kaliszewski podczas pokazu cyrkowego ze swoją papugą

  Paweł Kaliszewski podczas pokazu cyrkowego ze swoją papugą ©Nadesłane / Martin Redman

  Paweł Kaliszewski, artysta cyrkowy, iluzjonista, trener papug otrzymał nominację w kategorii Kultura w plebiscycie Osobowość Roku 2018 za niezwykłe zaangażowanie w swoją pracę oraz ukazywanie prawdziwego obrazu zwierząt w cyrkach. Kim jest?
  Paweł Kaliszewski podczas pokazu cyrkowego ze swoją papugą

  Paweł Kaliszewski podczas pokazu cyrkowego ze swoją papugą ©Nadesłane / Martin Redman

  - Jestem zaskoczony, że uzyskałem nominację, ale jest mi niezwykle miło, że ktoś zauważył to, co robię - mówi Paweł Kaliszewski. - Bardzo się cieszę, myślę, że jest to szansa pokazać, czym się zajmuję oraz pokazać zmiany w cyrku na przestrzeni lat. Obecnie nie ma tresur, są pokazy w cyrku, trening i współpraca - dodaje. - W swoich prezentacjach zdolności zwierząt wykorzystuję predyspozycje konkretnego zwierzaka.
  Jeżeli widzę, że np. kładzie się na plecach, to staram się to wykorzystać w prezentacji, podstawiam odpowiednie rekwizyty i zwierzę samo z przyjemnością to wykonuje. Nie jest to sztuczna prezentacja, jeśli papugi chcą latać, to latają. Gdy ara z rozpiętością skrzydeł ponad metr przeleci nad dziećmi, naprawdę robi to wrażenie - kontynuuje. Paweł Kaliszewski.

  Mieszkaniec spod Wąbrzeźna dodaje, że bardzo dużo czasu spędza ze swoimi zwierzętami, mieszkają razem, jedzą, śpią. Dzięki temu tworzy się pomiędzy nimi silna więź.

  Paweł Kaliszewski jest technikiem weterynarii, stara się uświadamiać ludziom, że warunki w cyrku nie są takie jak przedstawiają to niektóre grupy aktywistów. Prowadzi Fun Page na Facebooku Cyrk ze Zwierzętami, gdzie za pośrednictwem filmików z cyrków z całej Europy pokazuje jak wygląda życie zwierząt w cyrkach, wybiegi, klatki, współczesne metody treningów.

  CZYTAJ TEŻ: Mirosława Tomasik z Płużnicy jest aktywną działaczką społeczną. Zagłosuj!

  W sezonie od marca do października odwiedza z cyrkiem od 190 do 210 miast. - Uczę dzieci szacunku i miłości do przyrody i zwierząt oraz pokazuję poprzez pokazy, jak można bawić się ze zwierzętami, a przy tym, że zwierzę to nie zabawka ani rzecz - mówi. -Chcę się rozwijać, iść do przodu, robić dalej to, co robię, bo widzę, że daje to ludziom radość, a najważniejszy jest dla mnie uśmiech i radość dzieci.

  Na pytanie o największe sukcesy odpowiada: - Moje papugi występowały ponad trzy lata w jednym ze spektakli w Teatrze Narodowym w Warszawie. Z osiągnięć artystycznych moim osobistym sukcesem jest to, że pracuję z cyrku, mogę się spełnić, daję radość ludziom, również ich w ten sposób uświadamiam.

  ZOBACZ TEŻ: Osobowość Roku 2018 - liderzy w kategorii działalność społeczna i charytatywna

  Na pytanie o plany odpowiada, że chce zdobywać nowe szczyty, a w tym roku wiosną będzie brał udział w jednym z show w ogólnopolskiej telewizji, lecz nie zdradza szczegółów. Do tej pory występował już w programach ogólnopolskiej telewizji, w których starał się bronić dobrego imienia polskiego cyrku.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej