Mirosława Tomasik z Płużnicy jest aktywną działaczką...

  Mirosława Tomasik z Płużnicy jest aktywną działaczką społeczną. Zagłosuj!

  KAK

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Mirosława Tomasik, prezes Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica została nominowana w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna w plebiscycie Osobowość Roku 2018. Kim jest, co jest dla niej ważne i jakie ma plany?
  Mirosława Tomasik: kategoria "działaność społeczna". Głosujemy wysyłając SMS o treści BYC.77 na numer 72355. Koszt to 2,46 zł z VA

  Mirosława Tomasik: kategoria "działaność społeczna". Głosujemy wysyłając SMS o treści BYC.77 na numer 72355. Koszt to 2,46 zł z VAT. ©Nadesłane / Mirosława Tomasik

  - W Towarzystwie Rozwoju Gminy Płużnica pracuję od początku, czyli 20 lat. Najpierw byłam zastępcą prezesa, od 2002 r. jestem prezesem - mówi Mirosława Tomasik. - Pomimo tego, że pracowałam zawodowo, to również aktywnie uczestniczyłam w życiu Stowarzyszenia - dodaje.

  Na pytanie o emocje związane z nominacją odpowiada: - Bardzo się cieszę, jest to dla mnie zaskoczenie, nie spodziewałam się takiej nominacji i bardzo za nią dziękuję.

  O PLEBISCYCIE: OSOBOWOŚĆ ROKU 2018 Doceń wyjątkowych ludzi z Kujaw i Pomorza - zagłosuj w wielkim plebiscycie

  Czym zajmuje się Mirosława Tomasik oprócz działalności w Towarzystwie?
  - Jestem emerytowanym dyrektorem szkoły, na emeryturze jestem od 2012 r. - mówi. - Realizuję się zawodowo w tej chwili właśnie w Towarzystwie Rozwoju Gminy Płużnica, ale także aktywnie działam w innym organizacjach. Jestem członkiem Komitetu Monitorującego Regionalnego Programu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Angażuję się w różne zespoły wyborcze, komitety, które są tworzone na poziomie gminnym, powiatowym jak i wojewódzkim. Z ramienia TRGP jestem też członkiem ogólnopolskiej organizacji Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich. Jestem również członkiem Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, organizacji pozarządowych.Włączam się także aktywnie w różne spotkania, budowanie strategii, planów długoterminowych.

  Działa na rzecz wykluczonych z rynku pracy


  Zapytaliśmy Mirosławę Tomasik także o ostatnie sukcesy. - Jeśli chodzi o ostatnie sukcesy Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica, to na pewno zaliczam do nich utworzenie Klubu Seniora w naszej gminie, w którym aktywnie uczestniczę i którego projektu jestem autorką, czyli zajmowanie się osobami starszymi. Sukcesami są także projekty, które realizujemy na rzecz podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, czyli tych osób najbardziej wykluczonych z rynku pracy, wykluczonych z życia społecznego - kontynuuje Tomasik. - Największym sukcesem z ostatniego okresu, który realizujemy są chyba trzy projekty szkoleniowe dla 6 gmin, dajemy środki dla mieszkańców w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu.

  Dla pani Mirosławy najważniejszymi planami do realizacji są dalsza praca i skład zespołu z osobami zatrudnionymi w Towarzystwie w ubiegłym roku. Pani Mirosława chce, aby ten zespół się utrzymał i wspólnie myślał o realizacji nowych projektów. W tym roku ważne są dla niej także dotacje, które będą udzielali dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

  Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

  Wielkie muzyczne show w Bydgoszczy! 12 znakomitych wokalistów i ponad 20 przebojów muzyki!

  Wielkie muzyczne show w Bydgoszczy! 12 znakomitych wokalistów i ponad 20 przebojów muzyki!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego