Noteć Inowrocław uległa gdańszczankom

(dm)
Natalia Ciemna ambitnie walczyła o każdy punkt. Wygrała dwa z trzech pojedynków. Szymon Stolarski
Pingpongistki Noteci Inowrocław po raz drugi nie zdobyły punktów we własnej hali. Tym razem w rozgrywkach grupy północnej pierwszej ligi skuteczniejsze były zawodniczki z Gdańska.

NOTEĆ INOWROCŁAW - MRKS GDAŃSK 4:6
NOTEĆ: Katarzyna Palacz 1,5 pkt., Natalia Ciemna 1,5, 2, Agata Kaszuba 0,5, Katarzyna Gieryń 0,5.MRKS: Aleksandra Rzeszutek 2, Agnieszka Kaczmarek 2, Agata Duda 2, Honorata Olczak 0, Marta Szymańska 0.
MECZE: Gieryń - Rzeszutek 2:3 (6, 7, -15, -10, -8), Kaszuba - Kaczmarek 2:3 (-11, 4, -5, 8, -3), Ciemna - Duda 0:3 (-3, -5, -5), Palacz - Olczak 3:0 (11, 4, 7), Gieryń/Kaszuba - Kaczmarek/Rzeszutek 3:0 (9, 7, 2), Ciemna/Palacz - Duda/Szymańska 3:2 (-9, 8, -7, 6, 11), Gieryń - Kaczmarek 2:3 (9, -3, 9, -9, -3), Kaszuba - Rzeszutek 1:3 (-9, -5, 5, -8), Ciemna - Olczak 3:2 (-9, -9, 7, 5, 13), Palacz - Duda 0:3 (-9, -4, -6).

Przed meczem było wiadomo, że o końcowym wyniku przesądzą spotkania na tzw. pierwszym stole oraz gry podwójne. Bowiem na tzw. drugim stole - zgodnie z przewidywaniami był remis (2:2). Kujawianki wygrały obydwa deble (2:0). Niestety, pechowych porażek doznały Katarzyna Gieryń i Agata Kaszuba.
Gieryń szybko wygrała dwa sety z Aleksandrą Rzeszutek.Miała także piłki meczowe w dwóch kolejnych partiach.Ostatecznie - podobnie jak Kaszuba - przegrała w pięciu setach. Kasia mogła jeszcze uratować remis w meczu.
Tym razem w potyczce z Agnieszką Kaczmarek wygrywała już 2:1 w setach, ale dwie kolejne partie powędrowały na konto przeciwniczek. Brawa należą się dla młodziutkiej Natalii Ciemnej, która w końcówkach dwóch spotkań zachowała zimną krew (wygrała 15:13 i 13:11).

Pozostałe spotkania: GKTS Gdańsk - LUKS Agro-Sieć Chełmno 2:8 (dla gości: Martyna Dziadkowiec 2,5 pkt., Anika Kocoń 2,5, Agata Szczuka 2,5, Agnieszka Moskal 0,5), Nadwiślanin BS Mazowsze Płock - Galaxy Białystok 1:9 (dla gości: Klaudia Nawrocka 1,5 pkt.), Stella Niechan Gniezno - Polmlek Zamer II Lidzbark Warmiński 6:4. Nie odbyła się potyczka: Chrobry Międzyzdroje - Klubsovit Białystok.

Plan gier: 26 października: Polmlek Zamer II - Noteć (godz. 16), LUKS Agro-Sieć - Stella (16), Galaxy - Klubsovit (16), GKTS - Nadwiślanin (16).