Novum Bydgoszcz trzecie w Elblągu

(frel)
pokazuje kolejną zagrywkę swojej ekipie. Koszykarze słuchali też rad również drugiego trenera Michała Bielca (z prawej) i zagrali znakomicie archiwum klubu
Trzecie miejsce w jednym z najsilniej obsadzonych turniejów w Polsce to duży wyczyn nastolatków z Novum Bydgoszcz.

Na starcie 15. Ogólnopolskiego Turnieju Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców "Elbasket 2011" stanęło 16 najsilniejszych drużyn w kraju rocznika 1999. W tym MKS Novum pod wodzą trenerów Macieja Kulczyka i Michała Bielca. Ich drużyna zagrała znakomicie - wygrywając pięć meczów, a przegrywając tylko jeden zajęła trzecie miejsce.
Młodzi koszykarze z Bydgoszczy pokonali w fazie grupowej Jar Elbląg 74:25, UKS DELA SAL Gdańsk 67:29 i UKS Basket Warszawa 71:16, w 1/8 finału rozgromili UKS Lublin 63:7 i dopiero w półfinale ich zwycięski marsz zatrzymał późniejszy zwycięzca całego turnieju - Nenufar 5 Ełk (38:50). W spotkaniu o trzecie miejscu Novum wygrało z SKS Starogard Gdański 57:31. W finale Nenufar okazał się lepszy od MKS Dąbrowa Górnicza.

Świetną postawę bydgoskich zawodników docenili organizatorzy, gdyż w najlepszej piątce gwiazd turnieju znalazł się Kacper Grzelak. Z kolei najlepszym zawodnikiem w zespole Novum został uznany Dawid Rutnowski, najlepszy strzelec ekipy. Punkty dla Novum w turnieju zdobyli: Dawid Rutnowski 74, Kacper Grzelak 68, Adam Skiba 52, Carlos Brzozowski 33, Mateusz Bergman 26, Kacper Jędrzejczyk 25, Miłosz Banach 23, Gracjan Gruszka 21, Damian Kuskowski 17, Kamil Kukiełczyński 13, Patryk Strzelecki 10, Artur Olszewski 10.