Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa gra z serii Papa Louie, która spodoba się nie tylko fanom

materiał partnera

Wczoraj na platformie przeglądarek internetowych oraz urządzeń mobilnych: smartfonów i tabletów, zagościła kolejna produkcja z serii Papa Louie – cieszącej się ogromną popularnością serii gier, w której gracz wciela się we właściciela niewielkiej (początkowo) i serwującej, w mniej czy bardziej oryginalny sposób, różnorakie dania dla swoich klientów. Już trzynasta pozycja z serii, Papa’s Sushiria przeniesienie nas do fikcyjnej dzielnicy Sakura Bay, gdzie znajduje się tytułowa restauracja podająca sushi, a my staniemy przed zadaniem uczynienia z niej najsłynniejszego i obleganego przez gości lokalu w całej okolicy – co okaże się, jak zresztą będziemy mieli okazję się przekonać, zadaniem niełatwym.

Gracz zostaje właścicielem wspomnianej restauracji sushi w fikcyjnej azjatyckiej dzielnicy o nazwie Sakura Bay, gdzie wszyscy przychodzą aby liznąć nieco kultury tego regionu, jak też spróbować różnorakich potraw – w tym popularnego na całym świecie i wywodzącego się z Japonii sushi. Kierowanie restauracją zostaje nam powierzone przez samego Papę Louiego po nieszczęśliwym wypadku – postać gracza zupełnie przypadkowo zrzuca szczęśliwą statuetkę przedstawiającą kota z jej miejsca, w wyniku czego tłucze się a na cały biznes Papy spadają wszelkiej maści nieszczęścia. Papa Louie postanawia więc wyruszyć w podróż, aby znaleźć rozwiązanie i odwrócić skutki tej swoistej klątwy, a na nasze barki spada zadanie zajęcia się Sushirią.

Mechanika produkcji opiera się przede wszystkim na realizowaniu zamówień odwiedzających nasz lokal gości – wykorzystując specjalny sprzęt służący do gotowania ryżu oraz umiejętności kompozycji i zajmowania się kilkoma sprawami na raz (zwłaszcza w późniejszych etapach) staramy się zadowolić wszystkich naszych klientów i sprawić, że restauracja będzie się nieprzerwanie rozwijać. W tym celu pozyskiwać będziemy musieli fundusze na całe przedsięwzięcie – w postaci napiwków, których wysokość zależy od stopnia zadowolenia gości, oraz tygodniowej zapłaty.

Klienci, na których przyjdzie nam się natknąć, mają swoje upodobania i jest ich łączne aż stu sześciu, przy czym często będzie się zdarzać tak, że ci, którzy już nas odwiedzili i zasmakowali w naszym sushi będą nas odwiedzać częściej. Możemy także wręczać swoim ulubionym gościom specjalne kupony, które sprawiają, że również chętniej zajrzą do naszego lokalu. Liczba gości oraz stopień skomplikowania składanych przez nich zamówień zależą od tego, jaki udało nam się zrobić postęp w grze – zasadą jest to, że im dalszy dzień działalności prowadzimy, tym jest ich więcej a i zamówienia są bardziej złożone.

W każdym z zamówień można znaleźć pewne ogólne elementy: goście będą chcieli jednego z dwóch rodzajów ryżu (biały albo brązowy), formę wykonania sushi (tradycyjną bądź tak zwane ura maki, czyli „odwrócone sushi”, z ryżem na zewnątrz) a także kilka dodatków i ewentualnie posypkę oraz sos. Do każdego zamówienia musimy dołączyć również bąbelkową herbatę, zgodnie z życzeniem klienta – jej wykonanie jest jednak prostsze i goście mogą wybrać tylko dwa jej składniki; mało tego herbatę możemy przygotować w czasie gdy gotuje się ryż, aby jeszcze sprawniej zrealizować zamówienia. Poza „zwykłymi” klientami spotkamy również closerów, czyli klientów pojawiających się na koniec każdego dnia – wyjątkowo wybrzydzających względem przygotowania sushi oraz składających dosyć trudne do wykonania zamówienia; jeśli jednak uda nam się z nimi uporać, to możemy być pewni, że zdobędziemy spory napiwek. Na uwagę zasługują również klienci będący w posiadaniu specjalnych przepisów, do których również i my możemy uzyskać dostęp, jeśli tylko będą zadowoleni z przygotowanego sushi – tych sekretnych recept jest w grze łącznie czterdzieści. Co kilka dni będziemy otrzymywać także naklejki pozwalające na zmianę wyglądu naszych klientów i bohatera, a także nowe części ubioru dla tego ostatniego, dzięki czemu możemy jeszcze skuteczniej stworzyć takiego awatara, z którym będziemy się chętniej identyfikować podczas zabawy.

Mechanika rozgrywki, gdy chodzi o przygotowywanie sushi ma przede wszystkim charakter zręcznościowy, niemniej jednak, jak wspomniano wcześniej, gracz wciąż musi pamiętać o odpowiednim, estetycznym rozmieszczeniu składników – będziemy więc samodzielnie zwijać, układać, posypywać, polewać i kroić rolki. Musimy jednak wszystkie czynności wykonywać, poza pierwszymi dniami będącymi swojego rodzaju samouczkiem, bardzo sprawnie, aby zrealizować wszystkie zamówienia i nie pozostawić żadnego z klientów niezadowolonym z powodu braku obsługi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska