Nowa hala sportowa w Toruniu otwiera drzwi

  Nowa hala sportowa w Toruniu otwiera drzwi

  Lech Kamiński

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Budowa hali pochłonęła 188 mln zł. 29 mln zł dołożyło województwo zł, a 27 mln zł - ministerstwo sportu

  Budowa hali pochłonęła 188 mln zł. 29 mln zł dołożyło województwo zł, a 27 mln zł - ministerstwo sportu ©Lech Kamiński

  Zwiedzanie, turnieje, koncerty, atrakcje dla dzieci - tak zapowiada się weekend w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema w Toruniu.
  Budowa hali pochłonęła 188 mln zł. 29 mln zł dołożyło województwo zł, a 27 mln zł - ministerstwo sportu

  Budowa hali pochłonęła 188 mln zł. 29 mln zł dołożyło województwo zł, a 27 mln zł - ministerstwo sportu ©Lech Kamiński

  Jak wygląda nowo powstały obiekt od środka? Najbliższe dwa weekendy będą doskonałą okazją, by się o tym przekonać. Jutro i pojutrze, a także w następną sobotę i niedzielę w hali przy Bema odbędą się pełne atrakcji drzwi otwarte. Co znajdziemy w programie imprezy?

  Osiedla powalczą o boisko

  Jednym z najbardziej emocjonujących momentów weekendu będzie turniej "Osiedla na start!". 15-osobowe drużyny z wszystkich toruńskich dzielnic staną do zawodów sprawnościowych i zmierzą się w dziesięciu konkurencjach.
  O co toczy się gra? Na zwycięskim osiedlu powstanie w przyszłym roku boisko wielofunkcyjne, laureaci drugiego miejsca doczekają się siłowni zewnętrznej w swojej okolicy, a brązowi medaliści - placu zabaw. Przewidziano również nagrody indywidualne dla najszybszych i najsprawniejszych zawodników.

  Czytaj także: Wakacje w Toruniu. Zobacz, co się dzieje [lista wydarzeń]

  Rywalizacja rozpocznie się jutro o godz. 11 i potrwa do 16.

  Główną niedzielną atrakcją będą z kolei mecze z cyklu "Zagraj z mistrzem". Drużyny złożone z mieszkańców zmierzą się z zespołami Basket Toruń, Elana/FC Toruń, Energa Toruń i TKS-T Budowlani. Dwa pierwsze mecze mają już pełną obsadę, w pozostałych są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Aby zagrać w koszykówkę i siatkówkę przeciwko toruńskim zawodniczkom, wystarczy mieć ukończone 16 lat, cieszyć się dobrym zdrowiem i wysłać zgłoszenie na adres wsit.umt@gmail.com. Rozgrywki potrwają od godz. 11 do 17.

  Poznaj halę od kuchni

  W trakcie drzwi otwartych będzie można również zwiedzić nowo wybudowaną halę z przewodnikiem. Tury zwiedzania startują co pół godziny od godz. 11 do 16 - i w sobotę i w niedzielę.

  Przed halą z kolei stanie miasteczko atrakcji, w którym najmłodsi znajdą symulatory, kule wodne i rozmaite pojazdy. Będą też zabawy, konkursy i karaoke.

  Sobotnią imprezę zakończy o godz. 17.30 koncert zespołu De Mono. Dzień później o tej samej porze zagrają Elektryczne Gitary. Wstęp wolny.

  Powtórka z drzwi otwartych już za tydzień.

  Cały cykl imprez związanych z otwarciem hali (od 19 lipca do 10 sierpnia) pochłonie 120 tys. zł.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej