https://pomorska.pl
reklama

Nowa ustawa zatrzymała sprzedaż starych mieszkań. Poseł Tomasz Szymański: "To bubel prawny"

(DD)
Poseł PO Tomasz Szymański przekonuje, że ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości to bubel prawny
Poseł PO Tomasz Szymański przekonuje, że ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości to bubel prawny Daniel Dreyer
- Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości spowodowała, że właściciele i administratorzy starych budynków nie mają możliwości wyodrębnienia i sprzedania mieszkań - mówi Tomasz Szymański, poseł z Grudziądza.

O co chodzi? 11 września w życie weszła ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Zgodnie z jej zapisami, aby wyodrębnić i sprzedać lokal np. w kamienicy potrzebne są m.in. dokumenty stwierdzające, że jest to zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego a także pozwolenie na budowę oraz użytkowanie budynku.

- W przypadku budynków, które mają po 100, a czasem nawet więcej lat, tych dokumentów już po prostu nie ma. I notariusze nie chcą sporządzać aktów sprzedaży - mówi Szymański, poseł PO.

Taka sytuacja spotkała m.in. mieszkańców jednej z kamienic przy ul. Droga Pomorska w Grudziądzu. Od kilku miesięcy przygotowywali się do wykupienia lokalu od Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami. Rokowania między lokatorami a spółką zakończyły się pomyślnie, ale sfinalizować transakcji się nie udało.

Jesteś zainteresowany Programem Mieszkanie+? Teraz skonsultuj lokalizację!

Problem jest ogólnopolski i jego skalę trudno oszacować.

- Przygotowana na szybko, bez konsultacji ustawa okazała się bublem, który trzeba poprawić - ocenia Szymański. Apeluje o to w interpelacji, którą złożył do Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury.

Wiele osób straciło dach nad głową w wyniku niedawnych nawałnic. Firmy ubezpieczeniowe zaniżały odszkodowania. Opowiada o tym Edyta Pach, jedna z poszkodowanych.

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Ale mamusia dzieki niemu robi karierę jako radna ,super

 

T
Tom
Fałszywy z twarzy
g
gość
W dniu 05.10.2017 o 08:44, Gmyzik napisał:

Proszę jaki poseł zakłopotany losem ludzi a gdzie byłeś jak twoi koledzy z partii hgw wyrzucala ludzi na ulicę w związku z reprezentacją. Wstyd panie pośle wstyd. Zajmij sie człowieku czymś pożytecznym a nie bijesz pianę. Tylko na tyle cie stać? !?!?!?

Słuszna uwaga.

G
Gmyzik
Proszę jaki poseł zakłopotany losem ludzi a gdzie byłeś jak twoi koledzy z partii hgw wyrzucala ludzi na ulicę w związku z reprezentacją. Wstyd panie pośle wstyd. Zajmij sie człowieku czymś pożytecznym a nie bijesz pianę. Tylko na tyle cie stać? !?!?!?

Wybrane dla Ciebie

Eurojackpot - wygrana w Polsce. Jakie wygrane padły?

Eurojackpot - wygrana w Polsce. Jakie wygrane padły?

Raz w miesiącu podsypuję tym zamiolkukasa. W mig wypuszcza nowe liście

Raz w miesiącu podsypuję tym zamiolkukasa. W mig wypuszcza nowe liście

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska